Đoković "počistio" Peruanca Variljasa i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa

Srpski teniser Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) u setovima eliminisao Peruanca Huana Pabla Variljasa

Igra mačke i miša, najbolji je opis duela Đokovića i Variljasa u osmini finala Rolan Garosa.

Srpski teniser je gotovo rutinski, za dva sata tenisa, "počistio" rivala i obezbedio prolaz u narednu fazu.

Uprkos velikoj želji da nastavi sa iznenađenjima i dobrim partijama u Parizu, Peruanac nije imao odgovora za Novakovu igru.

Đoković je od prvog, do poslednjeg poena u meču, imao potpunu kontrolu i diktirao tempo i poene.

Dvojica tenisera odigrali su skoro preslikana tri seta, pošto je u svakom Novak sve vreme pokazivao razliku u kvalitetu.

Prvi set dobio je sa 6:3, pošto je prethodno stekao dva brejka i prednost od 4:0, koju je potom bez većih problema odbranio i priveo set kraju.

Sličan scenario gledao se i u drugom setu, a Variljas je delovao nemoćno dok mu je Novak uzimao brejkove.

Ovoga puta je sa 4:1, Novak set kraju priveo rezultatom 6:2.

Ni u trećem setu, srpski teniser nije "skidao nogu sa gasa", već je nastavio trend osvajanja rana dva brejka.

Ponovo je relativno lako sticao prednost od 4:1, koju je potom potvrđivao i branio bez ikakvih problema.

Đoković je tako nakon samo dva sata tenisa uspeo da upiše pobedu i plasman u četvrtfinale Rolan Garosa.

Protivnik u narednoj fazi biće mu Rus Karen Hačanov, koji je sa 3:1 u setovima eliminisao Italijana Sonega.

4. jun 2023 • 16:42

Kraj meča, Đoković osvaja i treći set i tako sa 3-0 beleži pobedu

Rutinski i dominantno je Novak priveo kraj i treći set, koji je osvojio sa 6:2, te tako sa ukupnih 3-0 u setovima, beleži pobedu nad Peruancem.

6:4, 6:2, 4:1 - Novi brejk Novaka

Još jednom Srbin oduzima servis rivalu, stiže do prednosti od 4:1 i sada je pitanje samo koliko dugo će ovaj meč trajati, ne i ko će biti pobednik.

6:4, 6:2, 2:1 - Đoković pravi brejk

Nije trećem teniseru na ATP listi dugo trebalo da i u trećem setu prvi dođe do brejka.

6:4, 6:2, 1:1 - bez brejka na startu trećeg seta

Na početku trećeg seta, obojica tenisera bila su sigurna u gemovima na svoj servis.

Novak osvaja drugi set sa 6:2, vodi sa 2-0 u setovima

Sjajna igra u drugom setu, srpskom teniseru donela je osvajanje istog za 36 minuta, rezultatom 6:2.

6:3, 4:1 - dva brejka prednosti za Novaka

Đoković demonstrira razliku u kvalitetu u ovim trenucima, te dolazi do drugog brejka prednosti u drugom setu, u kojem vodi sa 4:1.

Brejk na startu drugog seta

Srpski teniser na samom startu drugog seta stiže do brejka, koji potom rutinski potvrđuje i dolazi do vođstva od 2:0.

Đoković osvaja prvi set sa 6:3

Uspeo je Variljas da se odbrani u gemu na svoj servis, ali je Novak već u narednom uz samo jedan izgubljeni poen, priveo prvi set kraju sa 6:3.

Prvi set trajao je 46 minuta.

5:2 - Variljas servira za produžetak seta

Susreo se Đoković sa brejk loptom i nešto jačin naletima vetra, ali je sa dobrim servisom, a potom i forhend vinerom, odbio nalet i osvojio servis gem.

Đoković vodi sa 5:2, pa će Variljas u narednom gemu servirati za produžetak prvog seta.

4:1 - Variljas se brejkom upisuje na meču

Prvi gem na meču, Peruanac osvaja tako što pravi brejk na Novakov servis.

Ipak, Đoković vodi sa 4:1 i ima prednost brejka.

4:0 - Đoković pravi novi brejk

Još jednom srpski teniser oduzima servis rivalu i tako stiče ubedljivih 4:0 u prvom setu.

Novak odmah stiže do brejka

Nakon što je osvojio uvodni servis gem, Novak poprilično rutinski pravi brejk i vodi na startu meča sa 2:0.

Počeo je meč

Prvi na servisu je srpski teniser.

Hačanov eliminisao Sonega, sledi duel Đokovića i Variljasa

Ruski teniser slavio je sa 2-1 u setovima protiv Italijana.

Naredni meč na terenu "Filip Šatrije" je onaj u kojem se sastaju Đoković i Variljas.

Put do osmine finala

Novak Đoković je prošao tri runde na ovogodišnjem Rolan Garosu i prošao u drugu sedmicu takmičenja, a na putu do eventualnog trofeja mogla bi da ga čekaju još četiri rivala.

Prvi u nizu je Huan Pablo Variljas, peruanski teniser kojeg niko nije očekivao u četvrtom kolu pariskog grend slema.

Variljas je na putu do susreta sa Đokovićem savladao igrače poput Huberta Hurkača i Roberta Bautiste Aguta, dvojice nosilaca koji su protiv njega bili favoriti da trijumfuju.

Srbin i Peruanac uskoro na terenu

Đoković i Variljas će na teren "Filip Šatrije" izaći nakon duela Hačanova i Sonega.

Ruski teniser vodi sa 2-1 i 4:1 u trećem setu, te se očekuje da bi uskoro mogao da završi posao i upiše pobedu.