Kraj jedne ere - Benzema se oprostio od Reala golom

Madridski Real i Atletik Bilbao odigrali su nerešeno - 1:1 u poslednjem kolu španske La Lige

Na krcatom stadionu "Santjago Bernabeu", Real je remijem zatvorio sezonu i oprostio se od nekoliko igrača koji će promeniti sredinu ovog leta.

Bilbao je poveo golom Sanceta u 49. minutu, iako su do prednosti mogli i posle deset minuta igre, da je Vesga iskoristio penal.

Bod Realu doneo je, na svom oproštaju od Madrida, Karim Benzema u 72. minutu sa bele tačke.

Real je još jednom do kraja zatresao mrežu gostiju, ali je gol Vinisijusa poništen zbog ofsajda.

Benzema je dva minuta nakon 355. gola u dresu Reala napustio teren, uz ovacije sa tribina.

Na kraju meča navijači su pozdravili i Edena Azara, Marka Asensija i Marijana, koji, poput Benzeme, napuštaju Real ovog leta.

Majorka je sa 3:0 savladala Rajo Valjekano, Osasuna je bila bolja od Đirone - 2:1, istim rezultatom je Sosijedad savladao Sevilju, dok su Viljareal i Atletiko odigrali nerešeno 2:2.

Real je sezonu završio na drugom mestu na tabeli sa 78 bodova, dok je Atletiko treći sa 77. Barselona je prva sa 88 bodova uz meč manje.

La Liga se završava mečevima koji počinju u 21, a ti mečevi će odlučiti ko se seli u drugu ligu.