Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je sa 3:1 (4:6, 7:6, 6:2, 6:4) savladao Rusa Karena Hačanova
Novak je neuništiv – izgubio set od Hačanova, a onda moćno do polufinala Rolan GarosaGetty © Julian Finney

Novak Đoković je u četvrtfinalu zabrinuo svoje navijače, ali srećom po njih, ali i njega, srpski teniser je pronašao ritam i slomio protivnika za novo polufinale u Parizu.

Đoković je loše ušao u meč – tražio je igru i ritam, što je iskoristio Karen Hačanov i, neočekivano, došao do prednosti.

Hačanov je napravio brejk za 3:2 u prvom setu, a zatim, posle velike borbe, došao do prvog seta – 6:4.

Nakon izgubljenog prvog seta, prvog na turniru, Novak je krenuo da se „budi“.

Postepeno je podizao nivo igre, a kada je zaigrao prepoznatljivo, lako je došao do preokreta i trijumfa.

Drugi set je prošao bez brejka, pa je pobednik ovog dela igre odlučen u taj-brejku.

A u ovom delu igre, Đoković je briljirao, pa je dobio ovaj deo igre sa 7:0!

Treći set je Đoković otvorio brejkom, napravio je novi za 5:2, a potom sigurno servirao za preokret.

U četvrtom setu je viđena velika borba i sjajan tenis sa obe strane.

Đoković je ponovo rano došao do brejka, a u završnici je Hačanov uspeo da uzvrati.

Međutim, Đoković je odmah uzvratio istom merom, a onda rutinski servirao za pobedu.

Đoković se plasirao 12. put u polufinale Rolan Garosa.

Novak će za plasman u finale igrati protiv boljeg iz duela Alkaraz – Cicipas.

• 6. jun 2023 • 18:55

18:55

Kraj meča!

Đoković - Hačanov 3:1 (4:6, 7:6, 6:2, 6:4)

• 18:51

Novak servira za pobedu - 5:4

Razmenili su Hačanov i Novak po brejk, sada Đoković servira za pobedu.

• 18:30

Sjajan tenis sa obe strane mreže!

Imao je Hačanov dve brejk lopte, ali nije iskoristio nijednu.

Sjajne poteze obojice tenisera ume da nagradi publika u Parizu.

• 18:16

Evo brejka!

Novak je ponovo na vreme došao do brejka, poveo je sa 2:1 u četvrtom setu.

• 18:02

Đoković - Hačanov 2:1 (4:6, 7:6, 6:2)

Osvojio je Novak drugi set rezultatom 6:2.

Srpski teniser nije dobro ušao u meč, ali je vremenom podizao nivo igre i sada je napravio preokret.

• 17:57

Novi brejk, Novak servira za vođstvo - 5:2

Drugi put je Đoković u trećem setu oduzeo servis protivniku, pa će servirati za vođstvo.

• 17:53

Čuva Novak brejk prednosti - 4:2

Đoković igra sve bolje, čuva brejk prednosti u trećem setu.

• 17:32

Evo brejka za Novaka - 1:0

Konačno brejk za Đokovića, posle deset minuta igre u prvom gemu trećeg seta!

• 17:16

Đoković - Hačanov 1:1 (4:6, 7:6)

Savršen taj-brejk je odigrao Novak!

Dugo je tražio svoju igru i mučio se protiv Hačanova, ali je u taj-brejku briljirao i dobio sa nulom - 7:0.

Ponovo smo na početku!

• 17:12

Igraće se taj-brejk - 6:6

Posle velike borbe u drugom setu, koji je protekao bez brejka, odlučiće taj-brejk.