Najbolja teniserka sveta je još jednom pokazala da joj nema ravne na VTA turu
Švjontek nema ko da zaustavi - treća titula na Rolan Garosu, Muhova nije izdržalaGetty © Julian Finney / Staff

Igu Švjontek niko u ženskom tenisu ne može da zaustavi. Poljska teniserka savladala je Karolinu Muhovu u dramatičnom finalu Rolan Garosa 2:1, po setovima 6:2, 5:7, 6:4.

Najbolja teniserka sveta je tako potvrdila svoju dominaciju ženskim tenisom, stigavši do četvrte grend slem titule u karijeri, a treće na Rolan Garosu.

Švjontek je agresivno ušla u meč i stigla odmah do 3:0, pa nije imala problem da ubedljivo osvoji prvi set. U drugom je ponovo vodila 3:0, ali kada se činilo da će lako privesti finale kraju, Čehinja se probudila.

Muhova je zaigrala daleko bolje i osvojila sedam od narednih devet gemova, koji su joj bili dovoljni za izjednačenje. Da će Čehinja imati za čim žali pokazuje da je u nekoliko navrata imala brejk prednosti u trećem setu, ali nije uspela da se odbrani novih napada Poljakinje.

Švjontek je stigla do preokreta i nastavka dominacije na pariskoj šljaci.