Partizan izdržao nalet Zvezde i slavio u prvom meču finala

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde sa 88:80 i tako poveli u finalnoj seriji ABA lige
Partizan izdržao nalet Zvezde i slavio u prvom meču finala© ABA liga/Emilija Jovanovic

Pravi rezultatski rolerkoster gledao se u prvom meču finala regionalnog prvenstva.

Partizan je uspeo na kraju da odbrani prednost, koja je na momente iznosila i 20 poena, a u finišu šest poena, te tako poveo u finalnoj seriji protiv "večitog" rivala.

Iako je Zvezda prva poentirala na meču, usledio je period znatno bolje igre crno-belih.

Gotovo olako je Partiza uspeo da zaigra kvalitetno u oba prava, što se brzo odrazilo na rezultat.

Prednost domaćeg tima nakon prvih 10 minuta iznosila je osam poena.

Kako je vreme odmicalo, Zvezda se nije previše pitala na parketu, pa je tako prednost Partizana rasla.

Na poluvreme je "parni valjak" odneo čak 20 poena prednosti – 56:36, što je bila ogromna zasluga veoma raspoloženog Zeka Ledeja, koji je u prvom poluvremenu postigao 20 poena.

Delovalo je da će Partizan vez većih problema i uzbuđenja doći do prve pobede u finalnoj seriji, ali to nije bio slučaj.

Duško Ivanović je početkom treće deonice tražio i konačno pronašao petorku koja će imati bilo kakav ritam i koja će smanjiti prednost protivnika.

Kampaco, Dobrić i Petrušev uspeli su da pokrenu svoju ekipu i da polako, ali sigurno, tope prednost Partizana.

Treću četvrtinu Zvezda je dobila sa 25:17, a brzim poenima na startu poslednje četvrtine, prednost je spala na jednocifrenu brojku.

Ipak, nisu uspeli crveno-beli da potpuno ugroze Partizan. Najbliže što je aktuelni šampion prišao, bilo je šest poena razlike, ali su u tim momentima svoje zlatne prilike propuštali Kampaco, Dobrić i Nedović.

Partizan je to znao da kazni, ušao u poslednji minut sa osam poena prednosti, koliko je iznosilo na kraju meča.

Ledej je predvodio strelce pobedničkog tima sa 24 poena, 19 je imao Panter, a 11 Smailagić.

Kod Zvezde je najviše ubacio Dobrić, koji je meč završio sa 17 poena, Kampaco je ubacio 15, a Petrušev 12 pogodaka.

Partizan vodi sa 1-0 u finalnoj seriji i u narednom meču, koji je na programu za dva dana, ponovo će biti domaćin.

• 13. jun 2023 • 22:00

22:00

Kraj meča, Partizan pobeđuje u prvom finalnom meču

Crno-beli su održali osam poena prednosti do poslednjeg zvižduka, te tako slavili sa 88:80.

• 21:52

39' - Partizan odbija nalet

Nije Zvezda iskoristila zlatne šanse da smanji razliku na četiri, ili tri poena u korist Partizana.

Uspeli su crno-beli to da kazne, te poenima na drugoj strani, da povise razliku na osam poena.

• 21:47

37' - Zvezda na -6

Desetom asistencijom Kampaca, tačnije poenima Nedovića, Zvezda smanjuje deficit na samo šest poena.

Očekuje nas neizvesna završnica u "Štark areni".

• 21:42

35' - Zvezda smanjila razliku na jednocifren broj

Nastavlja sa solidnom igrom tim Duška Ivanovića, koji sada uspeva da smanji razliku na osam poena razlike - 79:71.

• 21:27

Kraj treće četvrtine: Partizan - Crvena zvezda 73:61

Zvezda je bila bolja u trećoj četvrtini rezultatom 25:17, što joj je bilo dovoljno da delimično uhvati priključak za Partizanom.

Dobrić, Kampaco i Petrušev predvode strelce Zvezde sa 13, 12 i 11 poena.

Sa druge strane Ledej ima 20, Panter 14, a Smailagić 11 pogodaka.

• 21:26

29' - Zvezda smanjuje razliku na 10 poena

Vezani poeni Kampaca, a potom i Dobrića i Bentila, Zvezda smanjuje razliku Partizana na 10 poena - 71:61.

• 21:15

25' - Ivanović traži raspoloženu petorku, Zvezda nešto bolja

Uspevaju da vežu nekoliko dobrih poseda košarkaši gostujućeg tima, što Zvezdi donosi smanjenje razlike sa 20 na 13 poena - 60:47.

• 21:06

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 20:51

Poluvreme: Partizan - Crvena zvezda 56:36

Potpuno dominira domaćin na ovom meču nakon prve dve četvrtine. Partizan na pauzu odlazi sa 20 poena prednosti, pošto je rezultat 56:36.

Zek Ledej predvodi strelce crno-belih sa 20 poena, dok je 14 dodao Kevin Panter.

Kod Zvezde po šest poena ima Kampaco, a pet Nedović.

• 20:37

15' - Raste prednost Partizana, Anđušić pogađa trojku

Rezultat druge četvrtine iznosi 18:6 za ekipu Partizana, koja stiče maksimalni 20 poena prednosti - 47:27.