Tako se ide u odbranu zlata - košarkašice Srbije pobedile Tursku na startu Evrobasketa

Izabranice Marine Maljković pobedom su startovale na Evropskom prvenstvu

Košarkašice Srbije savladale su Tursku 71:63 na startu Evropskog prvenstva koje se održava u Sloveniji i Izraelu.

Selekcija Marine Maljković je uspela da odličnom igrom, naročito u drugoj i trećoj četvrtini, stigne do trijumfa na startu takmičenja u kom brane titulu osvojenu pre dve godine.

Najbolja u timu Srbije bila je Ivon Anderson sa 17 ubačenih poena, Jovana Nogić je dodala 12, a dvocifrena je još bila i Maša Janković sa 10 poena. U redovima Turske, Tjara Mekouan je ubacila 12 poena, dok su po 10 imale Čakir Turgut, Alperi Onar i Sevgi Uzun.

Prethodno su u ovoj grupi Mađarice savladale Slovakinje 89:67. Srbiju naredni duel očekuje u petak od 20.45 protiv Slovačke, dok će najverovatnije duel za prvo mesto u grupi biti protiv Mađarske - taj meč je zakazan za nedelju u 15.00 časova. U ovoj grupi, svi mečevi igraju se u Ljubljani.

Prvoplasirane ekipe iz sve četiri grupe ići će direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane imati više posla i igraće od osmine finala.