Srbija izbegla blamažu u Beču i savladala Jordan u završnici

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Jordana sa 3:2, u prijateljskom meču koji je odigran u Beču

Iako je prijateljski meč u pitanju, iako je kraj sezone, iako je selektor Dragan Stojković "promešao karte", retko ko je mogao da pretpostavi da će Srbija odigrati toliko loše i da će biti na pragu poraza protiv Jordana.

Dobro je počelo za "orlove" u Beču, pošto su poveli posle sedam minuta igre.

Istina, Jordan je od starta pretio, ali je Srbija iz prve prilike došla do gola.

Kostić je izveo korner, Račić je glavom prebacio na drugu stativu, a tamo je sačekao Strahinja Eraković i postigao prvi gol u dresu reprezentacije.

Nije mnogo fudbala viđeno u nastavku prvog dela igre, ali je Jordan jasno pokazivao da želi gol, da želi da napadne, pa su u nekoliko navrata bili i vrlo blizu izjednačenja.

Očekivala se bolja igra "orlova" u nastavku, ali se dogodilo potpuno suprotno i apsolutno neočekivano – preokret Jordana.

Igrao se 53. minut, kada je Mardi ostao usamljen u kaznenom prostoru, te rutinski reaguje na centaršut sa boka i glavom smešta loptu u mrežu.

Napadi Jordana su postali sve jači i smisleniji, pa je, posle nekoliko pretnji, Jordan došao do preokreta u 67. minutu.

El Tamari je sačekao loptu na penalu, precizno šutirao i, uz pomoć stative, postigao gol.

Stojković je napravio izmene, Srbija je zaigrala ofanzivnije, pa je u 83. minutu došla do izjednačenja, iz situacije koja je mnogo ličila na onu kod prvog gola "orlova".

Tadić je centrirao iz slobodnog udarca, Milinković-Savić glavom prebacio na drugu stativu, a tamo je Joveljić dočekao i smestio u gol.

Nakon izjednačenja dogodila se neobična situacija, pošto je glavni arbitar povukao obe ekipe sa terena, pošto su navijači Srbije utrčali na teren nakon gola.

Ipak, prekid je bio kratak, a više je prijao reprezentativcima Srbije, koji su brzo došli do prednosti.

Filip Mladenović je poslao odličnu loptu sa boka, Joveljić u padu glavom odlično šutirao i doneo Srbiji novu prednost.

Utakmica u Beču jeste služila da Stojković pruži šansu i igračima koji su manje igrali u prethodnom periodu, da se igrači rastrče pred utakmicu koja ima značaj – utakmicu sa Bugarskom.

Srbija u utorak igra sa Bugarskom u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Razgradu.

• 16. jun 2023 • 22:32

22:32

Kraj meča

Srbija je pobedila Jordan sa 3:2.

• 22:24

89' GOL! Srbija vodi!

Dejan Joveljić postiže drugi gol na meču.

Mladenović je odlično ubacio, Joveljić u padu glavom sjajno šutira i smešta loptu u mrežu.

• 22:21

90' Nastavljen je meč

Videćemo kolika će nadoknada biti.

• 22:15

Sudija je povukao ekipe sa terena

Igrači su u tunelu, sudija je povukao obe ekipe sa terena, ali još nije jasno zbog čega.

Prethodno su se srpski reprezentativci raspravljali sa glavnim arbitrom.

• 22:13

83' GOL! Srbija je izjednačila - 2:2

Tadić je centrirao iz slobodnjaka, Sergej visoko skočio i glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Dejan Joveljić postigao prvi gol u dresu Srbije.

Veoma slična situacija kao kod prvog gola.

• 21:56

67' GOL! Jordan vodi

Neočekivana slika u Beču - Jordan vodi protiv Srbije.

El Tamari je sačekao loptu na penalu i od stativu postigao gol.

• 21:54

63' Piksi pravi dvostruku izmenu

Sergej Milinković Savić i Ivan Ilić su na terenu, umesto Račića i Đuričića.

• 21:47

57' Velika prilika za Jordan

El Najmat se izborio za poziciju i snažno šutirao, ali preko gola.

Jordan sve opasniji, "orlovi" izgledaju bezidejno.

• 21:43

53' GOL! Jordan je izjednačio

Centaršut pravo na glavu Mardiju, koji je usamljen i bez čuvara.

Rajković nije imao šansu.

• 21:39

49' Novi pokušaj Jordana sa distance

Ovaj put je lopta završila u rukama Rajković, koji je bio odlično postavljen.