Krstajićeva Bugarska osvojila samo bod u Litvaniji pred meč sa "orlovima"

Fudbalska reprezentacija Bugarske odigrala je nerešeno 1:1 na gostovanju Litvaniji u meču G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, iako je više od 70 minuta imala igrača više

Litvanci su iznenađujuće došli do vođstva u 15. minutu, kada je Edvinas Girdvainis postigao gol.

Samo dva minuta kasnije, domaćin ostaje sa desetoricom na terenu, pošto je isključen Justas Lasickas, bivši igrač Voždovca.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili veoma brzo i izjednačili u 27. minutu preko Marina Petkova.

Delovalo je tada da će izabranici Mladena Krstajića lako stići do potpunog preokreta i pobede, ali nisu uspeli da postignu gol do kraja meča.

Obe ekipe su remijem došle do prvog boda u kvalifikacijama, Litvanija u drugoj, a Bugarska u trećoj utakmici koju je odigrala.

Na čelu G grupe je Srbija koja ima dve pobede iz dva odigrana meča.

Bugarska u utorak dočekuje Srbiju u Razgradu, dok Litvanija gostuje Mađarskoj.