Evropa ima novog šampiona, bolan poraz Srbije u četvrtfinalu

Košarkašice Srbije poražene su od Belgije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Ljubljani rezultatom 93:53

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu porazom u četvrtfinalu.

Belgija, koja je važila za favorita iako igra protiv aktuelnog šampiona Evrope, odigrala je savršenu utakmicu koja je, praktično, odlučena u prvih pet minuta igre.

Srpskim košarkašicama ništa nije polazilo za rukom – na prve poene su čekale pet minuta, kada je Belgija već imala prednost 14:0.

Kjara Linskens i Ema Meseman su bile potpuno nezaustavljive u napadu, pa se gotovo svaki napad završavao njihovim poenima.

Ostale igračice su ih sjajno pratile, pa su Belgijanke pogodile skoro sve što su bacile na koš.

Na drugoj strani, nije bilo rešenja u napadu, pa je Belgija ubedljivo dobila prvu četvrtinu – 28:8.

Druga četvrtina je donela potpuno drugačiju sliku – Srbija je konačno krenula da igra bolje u napadu, dok su Belgijanke, sasvim očekivano, počele i da greše i da se opuštaju.

U završnici druge četvrtine, Saša Čađo je postigla tri trojke zaredom, Srbija je dobila četvrtinu (23:21) pa se u drugo poluvreme ušlo sa nadom da bi Srbija mogla da se vrati u meč.

Međutim, Belgijanke su „zategle“, napravile seriju na startu treće četvrtine, pa je prednost rasla iz minuta u minut.

U poslednju četvrtinu je Belgija ušla sa 14:0, pa se stekao utisak da svi jedva čekaju kraj meča.

Ema Meseman odigrala fenomenalan meč i ostvarila tripl-dabl sa 15 poena, 13 skokova i deset asistencija, a Linskens je ubacila 14 poena, uz osam uhvaćenih lopti.

U ekipi Srbije, jedina dvocifrena je bila Ivon Anderson sa 20 poena, a Saša Čađo je dodala devet.

Belgija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Francuska – Crna Gora.

• 22. jun 2023 • 16:40

16:40

Kraj meča - 93:53

Težak i bolan poraz Srbije u četvrtfinalu.

• 16:23

35' Srbija potpuno bez igre - 85:45

Serija Belgijanki u poslednjoj četvrtini - 14:0.

• 16:11

Kraj treće četvrtine - 71:45

Belgija će, sasvim izgledno, igrati u polufinalu, samo je pitanje sa kojom razlikom će pobediti u ovom meču.

• 16:01

24' Nova serija Belgijanki - 57:33

Dodaju gas Belgijanke na startu drugog poluvremena, uvećale su razliku i sada imaju čak 24 poena prednosti.

• 15:56

21' Nastavljen je meč

Može li Srbija da se vrati u igru?

• 15:39

Poluvreme - 49:31

Ubedljiva prednost Belgije na poluvremenu rezultat je užasnog početka meča, u kojem je Srbija čekala pet minuta na prve poene.

Ekipa Marine Maljković je zaigrala bolje u napadu, ali u odbrani nema rešenja za dve najbolje igračice Belgije - Liskens i Meseman (13 poena) i Linskens (12).

Saša Čađo je u završnici druge četvrtine pogodila tri vezane trojke, pa je ona sa devet poena najefikasnija u ekipi Srbije.

• 15:35

18' Tri trojke Saše Čađo - 43:29

Saša Čađo pogađa tri trojke zaredom, Srbija sve bolja u napadu.

"Samo" treba naći odbranu za Belgijanke.

• 15:32

15' Nema rešenja za Linskens i Meseman - 39:20

Srbija je poboljšala igru u napadu, što je očigledno po broju poena.

Ali, u odbrani još nema rešenja za raspoložene Linskens i Meseman.

• 15:26

13' Sada serija Srbije - 16:31

Belgija nije iskoristila nekoliko vezanih napada, a Srbija jeste.

I dalje Belgijanke imaju ubedljivu prednost, ali raduje reakcija srpskih košarkašica.

• 15:17

Kraj prve četvrtine 8:28

Užasan početak četvrtfinalnog meča za Srbiju, jedan od najlošijih u poslednjih nekoliko godina.

Belgijanke igraju dobro, pogodile su gotovo sve što su bacile ka obruču, ali Srbija brzo mora da pronađe igrukako bi izbegla težak poraz.