Evropa ima novog šampiona, bolan poraz Srbije u četvrtfinalu

Košarkašice Srbije poražene su od Belgije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Ljubljani rezultatom 93:53

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu porazom u četvrtfinalu.

Belgija, koja je važila za favorita iako igra protiv aktuelnog šampiona Evrope, odigrala je savršenu utakmicu koja je, praktično, odlučena u prvih pet minuta igre.

Srpskim košarkašicama ništa nije polazilo za rukom – na prve poene su čekale pet minuta, kada je Belgija već imala prednost 14:0.

Kjara Linskens i Ema Meseman su bile potpuno nezaustavljive u napadu, pa se gotovo svaki napad završavao njihovim poenima.

Ostale igračice su ih sjajno pratile, pa su Belgijanke pogodile skoro sve što su bacile na koš.

Na drugoj strani, nije bilo rešenja u napadu, pa je Belgija ubedljivo dobila prvu četvrtinu – 28:8.

Druga četvrtina je donela potpuno drugačiju sliku – Srbija je konačno krenula da igra bolje u napadu, dok su Belgijanke, sasvim očekivano, počele i da greše i da se opuštaju.

U završnici druge četvrtine, Saša Čađo je postigla tri trojke zaredom, Srbija je dobila četvrtinu (23:21) pa se u drugo poluvreme ušlo sa nadom da bi Srbija mogla da se vrati u meč.

Međutim, Belgijanke su „zategle“, napravile seriju na startu treće četvrtine, pa je prednost rasla iz minuta u minut.

U poslednju četvrtinu je Belgija ušla sa 14:0, pa se stekao utisak da svi jedva čekaju kraj meča.

Ema Meseman odigrala fenomenalan meč i ostvarila tripl-dabl sa 15 poena, 13 skokova i deset asistencija, a Linskens je ubacila 14 poena, uz osam uhvaćenih lopti.

U ekipi Srbije, jedina dvocifrena je bila Ivon Anderson sa 20 poena, a Saša Čađo je dodala devet.

Belgija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Francuska – Crna Gora.

22. jun 2023 • 16:40

Kraj meča - 93:53

Težak i bolan poraz Srbije u četvrtfinalu.

35' Srbija potpuno bez igre - 85:45

Serija Belgijanki u poslednjoj četvrtini - 14:0.

Kraj treće četvrtine - 71:45

Belgija će, sasvim izgledno, igrati u polufinalu, samo je pitanje sa kojom razlikom će pobediti u ovom meču.

24' Nova serija Belgijanki - 57:33

Dodaju gas Belgijanke na startu drugog poluvremena, uvećale su razliku i sada imaju čak 24 poena prednosti.

21' Nastavljen je meč

Može li Srbija da se vrati u igru?

Poluvreme - 49:31

Ubedljiva prednost Belgije na poluvremenu rezultat je užasnog početka meča, u kojem je Srbija čekala pet minuta na prve poene.

Ekipa Marine Maljković je zaigrala bolje u napadu, ali u odbrani nema rešenja za dve najbolje igračice Belgije - Liskens i Meseman (13 poena) i Linskens (12).

Saša Čađo je u završnici druge četvrtine pogodila tri vezane trojke, pa je ona sa devet poena najefikasnija u ekipi Srbije.

18' Tri trojke Saše Čađo - 43:29

Saša Čađo pogađa tri trojke zaredom, Srbija sve bolja u napadu.

"Samo" treba naći odbranu za Belgijanke.

15' Nema rešenja za Linskens i Meseman - 39:20

Srbija je poboljšala igru u napadu, što je očigledno po broju poena.

Ali, u odbrani još nema rešenja za raspoložene Linskens i Meseman.

13' Sada serija Srbije - 16:31

Belgija nije iskoristila nekoliko vezanih napada, a Srbija jeste.

I dalje Belgijanke imaju ubedljivu prednost, ali raduje reakcija srpskih košarkašica.

Kraj prve četvrtine 8:28

Užasan početak četvrtfinalnog meča za Srbiju, jedan od najlošijih u poslednjih nekoliko godina.

Belgijanke igraju dobro, pogodile su gotovo sve što su bacile ka obruču, ali Srbija brzo mora da pronađe igrukako bi izbegla težak poraz.

6' Prvi poeni za Srbiju - 2:14

Ivon Anderson je postigla prve poene za Srbiju na meču.

Belgija ima ubedljivu prednost.

3' Bolji start Belgije - 0:8

Serija Belgije na početku meča -loša igra Srbije u napadu, što su Belgijanke iskoristile i došle do ubedljive prednosti.

Marina Maljković traži tajm-aut.

1' Počeo je meč

Prvi napad ima reprezentacija Belgije.

Intoniraju se himne

Uskoro će početi meč u Ljubljani.

Mađarska je prvi polufinalista

Ženska košarkaška reprezentacija Mađarske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je pobedila Češku rezultatom 62:61 (7:11, 22:11, 19:17, 14:22).

Najefikasnija u selekciji Mađarske bila je Kješa Gori sa 17 poena, uz sedam skokova, dok je Debora Dubei ostvarila dabl-dabl učinak sa 10 poena i 11 skokova.

U poraženom timu najbolja je bila Natali Stupalova sa 20 poena.

Mađarska će u polufinalu EP igrati sa pobednikom meča Španije i Nemačke.