Novi poraz Medvedeva pred Vimbldon, Rubljov u polufinalu Halea

Ruski teniser ne dolazi u dobroj formi na najveći turnir na svetu

Danil Medvedev doživeo je poraz od Roberta Bautiste Aguta u četvrtfinalu turnira u Haleu, rezultatom 7:5, 7:6 (7:3).

Momak iz Moskve je izgubio u ranoj fazi takmičenja u nemačkom gradu, baš kao i pre nekoliko dana u Hertogenbošu, kada je od njega bio Adrijan Manarino.

Ovo je Medvedevu treći neuspeh u prethodnih pet mečeva, a u međuvremenu je uspeo da pobedi našeg Lasla Đerea.

Duel sa Špancem počeo je brejkovima na obe strane, da bi onda Bautista Agut u finišu napravio još jedan i poveo 1-0. Roberto voli da igra na travi, nekada je bio protivnik Novaku Đokoviću u polufinalu Vimbldona, a sada je još jednom iskoristio svoju šansu.

Sačekao je taj-brejk i u njemu bio znatno bolji za veliki trijumf.

On će se u borbi za finale sastati sa Andrejom Rubljovom, koji je napravio veliki preokret i zaustavio zahuktalog Talona Grikspora.

Rubljov je izgubio prvi set, ali se vratio i posle 100 minuta igre slavio rezultatom 3:6, 6:3, 6:4.

ATP turnir u Haleu poslednja je priprema za Vimbldon i igra se za nagradni fond od 2.195.175 evra.