Zvezda u finišu prelomila Igokeu i slavila u Laktašima

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Laktašima ekipu Igokee sa 76:70 u meču petog kola ABA lige.
Autor: ABA liga

Uz dosta muka, izabranici Vlade Jovanovića savladali su ekipu Igokee u gostima i tako upisali i petu pobedu u isto toliko odigranih susreta u regionalnom takmičenju.

Domaćin je pružao odličan otpor i konstantno branio favorizovanom rivalu da se rezultatski odlepi.

Nakon uvodnih 10 minuta, crveno-beli su vodili sa 23:18, da bi na poluvreme odneli šest poena prednosti - 41:35.

Početkom treće četvrtine, Zvezda je zaigrala za klasu bolje i to se vrlo brzo odrazilo na rezultat, pošto je tim sa Malog Kalemegdana stekao dvocifrenu prednost od 10 poena.

Ipak, usledila je serija 11:0 Igokee, koja je preuzela vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo pet poena.

Prava rezultatska klackalica se gledala u Laktašima, pa su se ekipe smenjivale u prednosti.

Tek u finišu poslednje četvrtine, Zvezda se oslobodila pritiska domaćih i ponovo stekla osetnijih osam poena prednosti, koje su do kraja meča uspešno odbranili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vildoza sa 19 i Bentil sa 17 poena. Dvocifren je bio i Petrušev sa 11 poena.

U redovima Igokee istakli su se Rej sa 24, kao i Kroford i Stivens sa po 13 poena.

Nakon pet odigranih mečeva, Zvezda ima isto toliko pobeda, dok je Igokea na skoru 3-2.