Vaterpolisti Svetski kup završili na sedmom mestu, Španija šampion

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je sedmo mesto na Svetskom kupu u Los Anđelesu, savladavši selekciju Nemačke sa 15:8

"Delfini" Svetski kup završavaju sa gorkim ukusom u ustima.

Nakon razočaravajućih poraza protiv SAD u četvrtfinalu, potom i Rumunije u razigravanju od petog do osmog mesta, srpski tim je ipak upisao jednu pobedu na završnom turniru u izbegao poslednju poziciju.

Srbija je bila bolja od Nemačke rezultatom 15:8.

Prevagu u meču za sedmo mesto, Srbija je napravila u poslednje dve četvrtine.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 5:4 za "delfine", da bi u nastavku Srbija bila bolja sa 10:4.

Nikola Jakšić bio je najefikasniji sa četiri pogotka, po tri su postigli Strahinja Rašović i Radomir Drašović, a dva Marko Radulović.

Vaterpolo reprezentacija Španije osvojila je Svetski kup, pošto je u finalu neočekivano lako i ubedljivo pobedila Italiju sa 10:4.

Špance je do titule predvodio vaterpolista Novog Beograda Alvaro Granados sa četiri gola. Roča Perone je dao tri pogotka, a Sanahuja, Munaris i De Toro su se upisali po jedanput.

Kod Italije su po jedan gol dali Preskutija, Brunija, Di Soma i Di Fulvio.

Finalisti Svetskog kupa su se automatski kvalifikovali za Svetsko prvenstvo koje se igra u Dohi naredne godine.

U meču za treće mesto SAD je pobedila Mađarsku - 14:13.