Prva pobeda na Vimbldonu delo Rubljova, Rus "počistio" Australijanca

Ruski teniser Andrej Rubljov, pobedom je otvorio takmičenje na Vimbldonu, pošto je u tri seta nadigrao Australijanca Maksa Pursela
Prva pobeda na Vimbldonu delo Rubljova, Rus "počistio" AustralijancaGetty © Mike Hewitt

Zvanično je otvoren ovogodišnji Vimbldon, a prvu pobedu na prestižnom takmičenju u 2023. godini upisao je Rus Andrej Rubljov.

On je za sat i 35 minuta tenisa sa 3:0 u setovima savladao 64. na ATP listi, Maksa Pursela iz Australije.

Rubljov je gotovo rutinski stigao do pobede, a najviše otpora protivnik mu je pružao u drugom setu.

Prvi je trajao ravno pola sata, a ruski teniser ga je dobio sa 6:3, uz jedan osvojen brejk.

Delovalo je da će Australijanac u drugom uspeti da dođe do izjednačenja, pogotovo nakon ranog brejka i prednosti od 4:1 i 5:2.

Ipak, Rubljov je opravdao status favorita i svoj kvalitet, napravio dva brejka i potpuni preokret, te sa 7:5 stigao do 2-0 u setovima.

Serija od tri brejka viđena je na startu trećeg seta, a dva od ta tri delo su Rubljova.

Sedmi teniser na ATP listi potom je odbranio brejk prednosti do kraja susreta i treći set osvojio sa 6:4.

Protivnik u narednom kolu biće mu bolji iz duela Luke van Ašea iz Francuske i Aslana Karaceva iz Rusije.