Šokantan poraz: Lajović ispao u prvom kolu Vimbldona od 164. igrača sveta

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje u singlu na Vimbldonu u prvom kolu, pošto je pretrpeo poraz od domaćeg tenisera Jana Čolinskog 3:1 (5:7, 7:6, 6:2, 6:2)
Šokantan poraz: Lajović ispao u prvom kolu Vimbldona od 164. igrača svetaGetty © Matthias Hangst / Staff

Lajović je posle velike borbe uspeo da osvoji prvi set sa 7:5, a velika borba nastavila se i u drugom setu.

Nakon pet gemova i isto toliko uzastopnih brejkova na obe starte na startu drugog seta, Britanac je vodio sa 3:2.

Došlo se do taj-brejka tokom kog domaći teniser stiže do prednosti od 5:2, dovoljne za izjednačenje.

U trećem setu srpski teniser je ostao bez snage, pa je Britanac lako vezao dva brejka i tako rešio pitanje kome ide treći set.

Hoinski je u četvrtom setu nametnuo svoj tempo igre i tako došao do brejka u trećem i sedmom gemu.
U osmom gemu nije dozvolio nijedan poen protivniku i time došao do pobede u meču.

Psihološka prednost i dodatna pomoć publike pripomogle su Čoinskom da pruže i preko svog maksimuma.

Lajović je potpuno klonuo i dopustio rivalu da sa 6:2, 6:2  dođe do velikog preokreta i trijumfa.

Čoinski u narednom kolu  igra protiv Huberta Hurkača, koji je u tri seta savladao Alberta Ramos-Vinjolasa 6:1, 6:4, 6:4.