Novak "preslišao" Vavrinku za plasman u osminu finala Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković ubedljivo je savladao Švajcarca Stena Vavrinku sa 3:0 (6:3, 6:1, 7:6) u setovima i tako se plasirao u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona
Novak "preslišao" Vavrinku za plasman u osminu finala VimbldonaGetty © Shaun Botterill

Bolji od Vavrinke i brži od vremena bio je Novak Đoković u meču trećeg kola Vimbldona.

Novo fantastično izdanje srpskog tenisera, pomoglo mu je da dosta rutinski savlada starog rivala i dobrog prijatelja.

Meć Đokovića i Vavrinke je počeo dosta kasno, kao treći na Centralnom terenu, te je postojala opasnost da se ne završi u petak.

Da do toga ne dođe, postarao se Novak, koji je za dva sata i 10 minuta uspeo da dođe do trijumfa i plasmana u osminu finala.

Od starta meča videla se razlika u kvalitetu, a protiv Švajcarca, Đoković je pokazao možda i najbolju partiju u karijeri, što se volej i smeč udaraca tiče.

Vavrinka se nekako branio u prvih par servis gemova, ali je bilo pitanje kada će Đoković oduzeti servis rivalu.

To se prvi put desilo u šestom gemu, kada je Srbin stekao prednost od 4:2, koju je bez većih problema odbranio u nastavku i prvi set osvojio sa 6:3.

Još brže i ubedljivije, Novak je osvojio drugi set.

Rezultatom 6:1 i za samo pola sata tenisa, Đoković je stigao do velike prednosti od 2-0 u setovima.

Vavrinka je u trećem setu pokazao zbog čega je veliki igrač i višestruki grend slem pobednik.

Švajcarski teniser je davao poslednje atome snage, kako bi meč učinio što više neizvesnijim i zanimljivijim.

To je davalo rezultata, pošto Đoković nije uspevao da stiže do brejk lopti, samim tim i brejka.

Pronašao je Vavrinka vremenom svoje prepoznatljive udarce, pogotovo bekhend, što je maksimalno odužilo treći set.

Nakon 12 gemova nije bilo brejka, pa je set otišao u taj-brejk.

Đoković je po ko zna koji put opravdao nadimak "kralj taj-brejkova".

Vodio je protivnik sa 5:3, imao stvari u svojim rukama, ali usledili su čelični živci i sjajan preokret srpskog tenisera.

Bio je to 10. vezani taj-brejk koji je Đoković dobio, čime je ovoga puta došao do osvajanja trećeg seta i pobede.

Novak se plasirao u osminu finala, a protivnik u narednoj fazi biće mu Poljak Hubert Hurkač, koji je u trećem kolu bio bolji od Italijana Muzetija.

• 7. jul 2023 • 23:47

23:47

Kraj meča, Novak Đoković je pobedio Stena Vavrinku!

Na najbolji mogući način, smeč udarcem, Novak pravi preokret u taj-brejku, osvaja treći set i tako sa 3-0 u setovima beleži pobedu nad Stenom Vavrinkom.

• 23:35

Igraće se taj-brejk u trećem setu

Još jednom je Vavrinka pokazao veliku upornost i odbio nalet Đokovića.

Švajcarac je izjednačio na 6:6, pa će pobednik trećeg seta biti poznat nakon taj-brejka.

• 23:26

Novak ponovo vodi, Vavrinka ponovo servira za opstanak

Još jedan gem koji Đoković osvaja bez izgubljenog poena, čime dolazi do vođstva od 6:5 u trećem setu.

• 23:23

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 5:5

Iako je u teoriji trebalo da bude pod velikim pritiskom, Vavrinka je odlično servirao i izjednačio u trećem setu na 5:5.

• 23:21

Vavrinka servira za opstanak u meču

Fantastičnim volej udarcima, Novak stiže do prednosti od 5:4.

Sada će Vavrinka servirati kako bi opstao u meču.

• 23:17

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 4:4

Ne predaje se Vavrinka, već poslednjim atomima snage pruža maksimalan otpor.

Bez brejka još uvek u trećem setu, koji se sada pomalo i odužio, pa će Novak biti u trci sa vremenom ukoliko želi da meč završi danas.

• 23:03

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 2:2

Uprkos nezgodnom proklizavanju i padu, Vavrinka je uspeo da smogne snage i da osvoji servis gem, te tako izjednači u trećem setu na 2:2.

• 22:56

Bez brejka na startu trećeg seta

Po jedan servis gem osvojili su Đoković i Vavrinka, te tako na početku trećeg seta nema brejka.

• 22:48

Đoković osvaja drugi set sa 6:1

Još brže i još ubedljivije od prvog, Novak Đoković osvaja drugi set.

Rezultatom 6:3, 6:1, srpski teniser stiče prednost od 2-0 u setovima.

• 22:45

Vavrinka servira za produžetak drugog seta

Novak vodi sa 5:1 u drugom setu, pa će Švajcarac servirati u pokušaju da ga produži.