Novak "preslišao" Vavrinku za plasman u osminu finala Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković ubedljivo je savladao Švajcarca Stena Vavrinku sa 3:0 (6:3, 6:1, 7:6) u setovima i tako se plasirao u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona

Bolji od Vavrinke i brži od vremena bio je Novak Đoković u meču trećeg kola Vimbldona.

Novo fantastično izdanje srpskog tenisera, pomoglo mu je da dosta rutinski savlada starog rivala i dobrog prijatelja.

Meć Đokovića i Vavrinke je počeo dosta kasno, kao treći na Centralnom terenu, te je postojala opasnost da se ne završi u petak.

Da do toga ne dođe, postarao se Novak, koji je za dva sata i 10 minuta uspeo da dođe do trijumfa i plasmana u osminu finala.

Od starta meča videla se razlika u kvalitetu, a protiv Švajcarca, Đoković je pokazao možda i najbolju partiju u karijeri, što se volej i smeč udaraca tiče.

Vavrinka se nekako branio u prvih par servis gemova, ali je bilo pitanje kada će Đoković oduzeti servis rivalu.

To se prvi put desilo u šestom gemu, kada je Srbin stekao prednost od 4:2, koju je bez većih problema odbranio u nastavku i prvi set osvojio sa 6:3.

Još brže i ubedljivije, Novak je osvojio drugi set.

Rezultatom 6:1 i za samo pola sata tenisa, Đoković je stigao do velike prednosti od 2-0 u setovima.

Vavrinka je u trećem setu pokazao zbog čega je veliki igrač i višestruki grend slem pobednik.

Švajcarski teniser je davao poslednje atome snage, kako bi meč učinio što više neizvesnijim i zanimljivijim.

To je davalo rezultata, pošto Đoković nije uspevao da stiže do brejk lopti, samim tim i brejka.

Pronašao je Vavrinka vremenom svoje prepoznatljive udarce, pogotovo bekhend, što je maksimalno odužilo treći set.

Nakon 12 gemova nije bilo brejka, pa je set otišao u taj-brejk.

Đoković je po ko zna koji put opravdao nadimak "kralj taj-brejkova".

Vodio je protivnik sa 5:3, imao stvari u svojim rukama, ali usledili su čelični živci i sjajan preokret srpskog tenisera.

Bio je to 10. vezani taj-brejk koji je Đoković dobio, čime je ovoga puta došao do osvajanja trećeg seta i pobede.

Novak se plasirao u osminu finala, a protivnik u narednoj fazi biće mu Poljak Hubert Hurkač, koji je u trećem kolu bio bolji od Italijana Muzetija.

7. jul 2023 • 23:47

Kraj meča, Novak Đoković je pobedio Stena Vavrinku!

Na najbolji mogući način, smeč udarcem, Novak pravi preokret u taj-brejku, osvaja treći set i tako sa 3-0 u setovima beleži pobedu nad Stenom Vavrinkom.

Igraće se taj-brejk u trećem setu

Još jednom je Vavrinka pokazao veliku upornost i odbio nalet Đokovića.

Švajcarac je izjednačio na 6:6, pa će pobednik trećeg seta biti poznat nakon taj-brejka.

Novak ponovo vodi, Vavrinka ponovo servira za opstanak

Još jedan gem koji Đoković osvaja bez izgubljenog poena, čime dolazi do vođstva od 6:5 u trećem setu.

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 5:5

Iako je u teoriji trebalo da bude pod velikim pritiskom, Vavrinka je odlično servirao i izjednačio u trećem setu na 5:5.

Vavrinka servira za opstanak u meču

Fantastičnim volej udarcima, Novak stiže do prednosti od 5:4.

Sada će Vavrinka servirati kako bi opstao u meču.

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 4:4

Ne predaje se Vavrinka, već poslednjim atomima snage pruža maksimalan otpor.

Bez brejka još uvek u trećem setu, koji se sada pomalo i odužio, pa će Novak biti u trci sa vremenom ukoliko želi da meč završi danas.

Đoković - Vavrinka 6:3, 6:1, 2:2

Uprkos nezgodnom proklizavanju i padu, Vavrinka je uspeo da smogne snage i da osvoji servis gem, te tako izjednači u trećem setu na 2:2.

Bez brejka na startu trećeg seta

Po jedan servis gem osvojili su Đoković i Vavrinka, te tako na početku trećeg seta nema brejka.

Đoković osvaja drugi set sa 6:1

Još brže i još ubedljivije od prvog, Novak Đoković osvaja drugi set.

Rezultatom 6:3, 6:1, srpski teniser stiče prednost od 2-0 u setovima.

Vavrinka servira za produžetak drugog seta

Novak vodi sa 5:1 u drugom setu, pa će Švajcarac servirati u pokušaju da ga produži.

Đoković - Vavrinka 6:3, 4:0

Još jedan brejk u drugom setu za Novaka Đokovića, koji stiče ubedljivu prednost.

Vavrinka pruža sve manje otpora i deluje da bi Novak brzo mogao do još jednog seta.

Brejk na startu drugog seta

Srpski teniser drugi set započinje brejkom, te tako sada ima set i brejk prednosti protiv Vavrinke.

Novak osvaja prvi set sa 6:3

Novak koristi svoju šansu i brejk prednosti, pa tako sa 6:3 osvaja prvi set nakon 36 minuta tenisa.

Đoković - Vavrinka 5:2

Odmah je stigla i potvrda brejka, pa će sada Švajcarac servirati za produžetak prvog seta.

Novak prvi pravi brejk!

Najduži poen u dosadašnjem toku meča pripada srpskom teniseru, koji koristi četvrtu brejk loptu u prvom setu i stiže do prednosti od 4:2.

Đoković - Vavrinka 2:2

Ni nakon četiri gema u prvom setu, nije viđen brejk.

Bez brejka na startu, Vavrinka spasao tri brejk lopte

Novak je sigurno osvojio svoj servis gem, a potom imao tri brejk lopte na servis rivala.

Ipak, Vavrinka se odbranio, pa je rezultat na startu meča 1:1.

Počeo je meč

Napokon je počeo meč, prvi na servisu je srpski teniser.

Novak i Sten su izašli na teren

U toku je zagrevanje, a nakon podbacivanja novčića, Vavrinka je odabrao da Đoković prvi servira na početku meča.

Novak čestitao Nataliji Stevanović pobedu

Dok je čekao početak svog meča, najbolji srpski teniser je na društvenim mrežama čestitao pobedu sunarodnici Nataliji Stevanović.

Stevanovićeva je savladala Nemicu Tamaru Korpač 2:0, posle borbe duge dva sata i 43 minuta, a po setovima je bilo 7:5, 7:5.

Tako je izborila plasman u treće kolo ovogodišnjeg Vimbldona.

Završen je meč Švjontekove i Martićeve, Novak sledeći na terenu

Iga Švjontek je savladala Petru Martić sa 2:0 u setovima.

Sledeći na Centralnom terenu Vimbldona je duel Novaka Đokovića i Stena Vavrinke.

Švjontekova osvojila prvi set

Poljska teniserka je osvojila prvi set protiv Hrvatice Petre Martić rezultatom 6:2.

Cicipas eliminsao Marija

Nakon nestvarne, gladijatorske borbe, Stefanos Cicipas eliminisao je Endija Marija sa 3:2 u setovima.

Na Centralnom terenu će se sada igrati meč Ige Švjontek i Petre Matić, a nakon tog duela bi trebalo da vidimo Novaka Đokovića i Stena Vavrinku.

Borba za treće kolo

Novak je rutinski prošao prve dve prepreke i pokazao da se odmah privikao na travu, iako je jedini igrač u muškom singlu koji je na Vimbldon stigao bez pripremnog turnira. U prvom kolu je savladao Pedra Kaćina, dok je u drugom imao dobar ispit u vidu Džordana Tompsona.

S druge strane, Vavrinka je prošao u treću rundu na terenima Ol Ingland kluba prvi put od 2015. godine, pobedama nad Emilom Rusuvuorijem i Tomasom Ečeverijem.

Novak i Sten čekaju red na Centralnom terenu

Duel srpskog i švajcarskog tenisera zatvoriće program na Centralnom terenu.

Đoković i Vavrinka su treći po redu na najvećem stadionu u kompleksu i njihov meč bi trebalo da počne oko 20.00 časova po srednjoevropskom vremenu.

Pre njih, na Centralnom terenu je Karlos Alkaraz savladao Francuza Alesandrea Mulera.

Endi Mari i Stefanos Cicipas treba da završe svoj duel koji je prekinut na kraju trećeg seta, a potom se sastaju Poljakinja Iga Švjontek i Petra Martić iz Hrvatske.

Duel starih znanaca

Najbolji teniser svih vremena nastavlja pohod na osmu titulu u Londonu i sada ga očekuje duel sa starim znancem i dobrim prijateljem.

Do sada su odigrali 26 mečeva, a Novak vodi 20-6 u pobedama, uključujući i poslednji susret prošle sezone na mastersu u Rimu (6:2, 6:2).

Ipak, treba zadržati dozu opreza jer je Švajcarac u prošlosti umeo Đokoviću da nanese veoma bolne poraze, poput onih u finalima Rolan Garosa i Ju-Es opena.