Rubljov uz izgubljen set eliminisao Gofana, Safijulin bolji od Pelje

Ruski teniseri Andrej Rubljov i Roman Safijulin, prošli su u treće kolo Vimbldona, pošto su eliminisali Belgijanca Gofena sa 3:1, odnosno Argentinca Pelju sa 3:0 u setovima
Rubljov uz izgubljen set eliminisao Gofana, Safijulin bolji od PeljeGetty © Michael Regan

Gofen je očekivano bio veoma nezgodna prepreka za Rubljova, ali je Rus opravdao status favorita i prošao u narednu fazu Vimbldona.

Nakon nešto više od tri sata tenisa, Rubljov je slavio sa 3:1 u setovima.

Prvi je dobio relativno lako sa 6:3, ali se u naredna dva gledala velika borba.

U oba se igrao taj-brejk. Prvo je Gofan uspeo da izjednači u setovima, tako što je u taj-brejku bio bolji sa 8:6.

U taj-brejku trećeg seta, Rubljov je slavio sa 7:5, što mu je donelo psihološku i rezultatsku prednost.

Četvrti set, ruski teniser dobio je rutinski sa 6:2, te tako upisao pobedu i plasman u narednu fazu.

Sledeći rival mu je Kazahstanac Bublik, koji je eliminisao Nemca Marterera.

Plasman u treću rundu Vimbldona izborio je i Roman Safijulin, koji je savladao Argentinca Guida Pelju.

Rus je za manje od dva sata (sat i 49 minuta) došao do rutinske pobede nad 308. na ATP listi.

Safijulin će u narednom kolu igrati protiv Šapovalova.