Kvitova i kiša jači od Natalije Stevanović

Srpska teniserka Natalija Stevanović, poražena je u šesnaestini finala Vimbdlona, pošto ju je savladala Čehinja Petra Kvitova sa 2:0 (6:3, 7:5) u setovima
Kvitova i kiša jači od Natalije StevanovićGetty © Justin Setterfield / Staff

Završila se prelepa bajka srpske teniserke Natalije Stevanović na Vimbldonu.

Iako je došla kao veliki autsajder i anonimus, kupila je pažnju i srca velikog brojka ljubitelja tenisa.

Nakon pobeda nad Karolinom Pliškovom i Tamarom Korpač u prva dva kola, prevelik zalogaj bila je Petra Kvitova, deveta najbolja teniserka na svetu.

Borila se Natalija i u većem delu meča bila ravnopravan rival, ali je Kvitova opravdala status favorita i kvalitet koji poseduje.

Prvi set, Čehinja je osvojila sa 6:3, nakon 39 minuta tenisa.

U drugom se gledala znatno neizvesnija borba, pošto je Natalija zaigrala za klasu bolje.

Tri vezana brejka viđena su na startu drugog seta, pa je tako Kvitova došla do vođstva od 4:2.

Ipak, Stevanovićeva je imala spreman odgovor, brzo stigla do izjednačenja, a potom i potpunog preokreta.

Vratila je brejk i potom povela sa 5:4.

Gorak ukus na njen poraz ostaviće kiša, koja ju je u tom trenutku, pri vođstvu, prekinula u naletu.

Pauza zbog kiše trajala je oko dva sata, a nakon nje, srpska teniserka nije izašla u istom ritmu.

Kvitova je to znala da kazni, brzo osvojila servis gem, potom bez izgubljenog poena stigla do brejka.

Natalija se nije predavala do poslednjeg atoma snage, uspela da dođe do tri brejk lopte u poslednjem gemu, ali je Čehinja iskoristila četvrtu meč loptu i tako stigla do trijumfa.

• 8. jul 2023 • 16:16

16:16

Kraj meča, Kvitova beleži pobedu nad Stevanovićevom

Borila se Natalija Stevanović do poslednjeg atoma snage, ali je Petra Kvitova iskoristila četvrtu meč loptu i stigla do pobede rezultatom 6:3, 7:5.

• 16:03

Kvitova pravi preokret po nastavku susreta

Izgleda da je češkoj teniserki prekid dobro došao, pošto je nakon povratka na teren, napravila preokret.

Kvitova pravi brejk, pa tako vodi sa 6:5 u drugom setu i serviraće za pobedu.

• 15:54

Nastavljen je meč

Kiša je stala, pa meč može Stevanovićeve i Kvitove može da se nastavi.

• 13:38

Prekid meča zbog kiše - 5:4!

Konačno je Stevanovićeva uspela da povede, pošto je dobro servirala i stigla do 5:4 u drugom setu.

Ipak, počela je kiša u Londonu i meč je prekinut! Sada će svi mečevi koji se igraju pod otvorenim nebom morati da pričekaju.

• 13:32

Ne predaje se Natalija - 4:4!

Vraća brejk Srpkinja - od 0:30 stiže do četiri poena u nizu i sada je sve izjednačeno u drugom setu!

• 13:27

Po gem na obe strane - 3:4

Kvitova je osvojila svoj gem suvereno, a onda i Stevanovićeva uspeva da isto ponovi u sedmom gemu drugog seta.

• 13:19

I opet brejk Kvitove - 2:3

Velika borba je viđena u petom gemu drugog seta, ali nije Natalija uspela da se izvuče i da povede. Novi brejk Čehinje koja je očigledno kvalitetnija i za sve se pita u ovom meču.

• 13:09

Vraća se Stevanovićeva - 2:2

Sada brejk Stevanovićeve i ponovo izjednačenje. Ipak, opet je to sve bio poklon Kvitove, koja je napravila četiri neiznuđene greške.

• 13:04

Brejk Kvitove uz grešku sudije - 1:2

Bolja je Čehinja, nema dileme, ali glavna sudija iz Brazila joj je pomogla velikom greškom pri rezultatu 15:30.

Tada je Stevanovićeva odservirala as, što je Kvitova rešila da proveri čelendžom, a kada se pokazalo da nije bila u pravu, sudija je rekla da je uzvik linijskog sudije ometao Kvitovu.

Zato je poen morao da bude ponovljen, koji je Natalija izgubila i čime je Kvitova stigla do dve brejk lopte.

• 12:59

Po jedan gem na obe strane - 1:1

Na startu drugog seta, Stevanovićeva osvaja svoj servis gem, a onda uspeva da stigne do 40:40 na servis rivalke. Ipak, Kvitova rešava taj gem u svoju korist.