Đere nemoćan, Cicipas rutinski slavio i prošao u osminu finala

Srpski teniser Laslo Đere, poražen je u meču trećeg kola Vimbldona, pošto je od njega bolji bio Stefanos Cicipas sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:4) u setovima

Poprilično rutinski je Stefanos Cicipas savladao srpskog tenisera.

Grk je opravdao status favorita i petog tenisera na ATP listi.

Do pobede je došao u tri seta, nakon nešto više od dva sata tenisa.

U prvom setu je do brejka došao u (po njega) najboljem mogućem trenutku, pri vođstvu od 5:4.

Đere se oporavio od toga i drugi set otvorio na najbolji mogući način.

Uzeo je brejk i potom ga potvrdio za prednost od 2:0 u drugom setu.

Ipak, Cicipas je brzo odgovorio i vratio brejk, te izjednačio na 3:3.

Drugi set je otišao u taj-brejk, u kojem je Đere uspeo da napravi mini-brejk i povede sa 3:1.

Cicipasa to nije uzdrmalo, bio je smiren i u nastavku preokrenuo i sa 7:5 bio bolji u taj-brejku.

U trećem setu je Stefanos napravio rani brejk, za vođstvo od 2:1, koji je do kraja meča uspešno odbranio i sa 6:4 priveo susret kraju.

Protivnik u osmini finala Vimbldona biće mu Amerikanac Jubenks, koji je eliminisao Australijanca O'Konela sa 3-0 u setovima.

8. jul 2023 • 18:45

Kraj meča, Cicipas upisuje pobedu nad Đereom

Grčki teniser osvaja treći set sa 6:4 i tako sa 3-0 u setovima beleži plasman u osminu finala.

Cicipas servira za pobedu

Peti reket sveta vodi u trećem setu sa 5:4, a u narednom gemu će servirati za pobedu.

Đere - Cicipas 4:6, 6:7, 2:4

Stefanos održava prednost brejka u trećem setu. Ukoliko Đere uskoro ne zaigra bolje, meč bi mogao biti brzo završen.

Rani brejk Cicipasa u trećem setu

Grk u trećem gemu trećeg seta stiže do brejka.

Cicipas osvaja i drugi set

Imao je Đere mini-brejk i vodio sa 3:1 u taj-brejku, ali se Cicipas vratio, preokrenuo i potom iskoristio četvrtu set loptu.

Nakon nešto više od sat i po tenisa, grčki teniser vodi sa 2-0 u setovima.

Drugi set rešiće taj-brejk

Đere bez većih poteškoća dobija servis gem i izjednačuje na 6:6 u drugom setu. Igraće se taj-brejk.

Đere - Cicipas 4:6, 5:6

Ponovo je pritisak na srpskom teniseru, koji još jednom mora da dobro servira, kako bi opstao u drugom setu.

Đere - Cicipas 4:6, 4:5

Đere se odbranio i produžio drugi set, koji ulazi u samu završnicu.

Laslo će morati da servira kako bi produžio drugi set. Cicipas vodi sa 5:4.

Cicipas vraća brejk

Grk oduzima servis Đereu i dolazi do izjednačenja u drugom setu - 3:3.

Potvrđen brejk, Đere vodi sa 2:0 u drugom setu

Poprilično rutinski, Laslo osvaja servis gem i tako potvrđuje brejk.

Sada vodi u drugom setu sa 2:0.

Đere pravi brejk

Imao je srpski teniser brejk loptu kada je meč prekinut, ali ga to nije poremetilo, te je po nastavku uspeo da oduzme servis rivalu.

Nastavljen je meč

Kiša je prestala, a prekid nije dugo trajao. Meč Đerea i Cicipasa je nastavljen.

Kiša prekinula meč

Kao i u meču Stevanovićeve i Kvitove, susret Đerea i Cicipasa na terenu broj dva, prekinut je zbog kiše.

Cicipas pravi brejk i osvaja prvi set

Grčki teniser u (za njega) najboljem trenutku, pravi brejk i tako osvaja prvi set sa 6:4, nakon 38 minuta tenisa.

Đere - Cicipas 4:4

Posle gemova u kojima je viđena velika borba za svaki poen, usledila su dva u kojima su serviseri bili bolji bez izgubljenog poena.

Ni nakon osam gemova nema brejka u prvom setu.

Đere - Cicipas 2:2

Ni nakon četiri gema nije viđen brejk, ali je jasno da se borba postepeno zahuktava.

Bez brejka na startu

Obojica tenisera sigurni su bili na svom servisu u uvodnim gemovima meča.

Počeo je meč

Počeo je meč srpskog i grčkog tenisera.

Đere i Cicipas na terenu, meč uskoro počinje

U toku je zagrevanje, a prvi na servisu će biti grčki teniser.

Kvitova bolja od Stevanovićeve

Češka teniserka savladala je Srpkinju Nataliju Stevanović sa 6:3, 7:5.

Na terenu broj dva, sledi duel Lasla Đerea i Stefanosa Cicipasa.

Put do šesnaestine finala

U prvom kolu, srpski teniser je bio smiren protiv servera Maksima Kresija i slavio 3:1 (6:7, 7:6, 7:6, 7:6).

Posle toga je savladao i drugog Amerikanca, Bena Šeltona, takođe 3:1 posle gubitka prvog seta (3:6, 6:3, 7:6, 6:3).

Cicipas je imao dve teške borbe, u pet setova je pobedio dva grend slem šampiona, Dominika Tima i Endija Marija. Ko zna, možda sličan maratonski okršaj ga čeka i protiv Đerea.