Đere i Hamadov "dželat" ispali sa Vimbldona: Posle singla, kraj i u dublu

Laslo Đere i Australijanac koji je u singlu savladao Hamada Međedovića, nisu imali uspeha na startu turnira u dublu

Srpski teniser Laslo Đere i Australijanac Kristofer O'Konel nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo dubla na Vimbldonu, pošto su u nedelju doživeli poraz.

Oni su u prvom kolu muškom dubla poraženi od Belgijanaca Sandera Žila i Jorana Fligena rezultatom 6:3, 6:2.

Meč je trajao samo 55 minuta. Favorizovani Belgijanci su opravdali svoj kvalitet, pošto su dobili prvi set rezultatom 6:3, a u ovom delu meča napravili su jedan brejk.

Žil i Fligen su dominirali i u drugom setu, a sa dva brejka su stigli do pobede. Oni će u drugom kolu igrati protiv Austrijanca Tristana Samuela Vajsborna i Romana Arneoda iz Monaka.

Inače, O'Konel je na ovogodišnjem Vimbldonu u singlu pobedio drugog srpskog predstavnika, Hamada Međedovića, u prvom kolu turnira.