Nezaustavljivi Novak srušio i Rubljova, sa Sinerom za finale Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Rusa Andreja Rubljova sa 3-1 u setovima i tako izborio plasman u polufinale Vimbldona. Protivnik u narednoj fazi mu je Italijan Janik Siner

Šahovsku partiju i atomski tenis priredili su Srbin i Rus u četvrtfinalnom meču Vimbdlona.

Novak Đoković upisao je 33. uzastopnu pobedu na prestižnom engleskom turniru, a 44. u nizu na "Centralnom terenu".

Nakon dva sata i 51 minuta, srpski teniser je izborio 46. polufinale na grend slem turniru, čime je izjednačio rekord Rodžera Federera.

Sjajan otpor i veliku borbu pružio je Andrej Rubljov, protiv kojeg je Novak morao da preokreće rezultat kako bi došao do pobede.

Prvi set osvojio je Rus rezultatom 6:4. Brejka nije bilo u uvodnih osam gemova, da bi u samom finišu Rubljov iskoristio Novakove greške.

Napravio je, a potom i potvrdio brejk, čime je nakon 45 minuta poveo u četvrtfinalnom meču.

Usledio je silovit Novakov odgovor.

Za samo 27 minuta, Đoković je uspeo da napravi i potvrdi dva brejka, te sa ubedljivih 6:1 dođe do izjednačenja u setovima.

Drugi set potvrdio je razliku u klasi dvojice tenisera, ali je Ruboljv uspeo da se oporavi i brzo zaboravi na njega.

Treći set doneo je možda i najkvalitetniji tenis na meču.

Gotovo nestvarne poene priredili su Novak i Andrej, a vimbldonska publika parila je oči na gotovo svaki udarac obojice tenisera.

Đoković je uspeo relativno rano da dođe do brejka i prednosti od 4:2, ali se dobrano pomučio da set privede kraju.

Posle sat vremena rovovske borbe u trećem setu, Đoković je uspeo da iskoristi pet loptu u gotovo ludačkom, daleko najdužem gemu meča i tako dođe do preokreta.

Treći set srpski teniser je osvojio sa 6:4 i tako poveo sa 2-1 u setovima.

Moglo se osetiti da je preokret doneo Novaku još veću psihološku prednost i prevagu u momentumu.

Sa maestralnim tenisom nastavilo se i u četvrtom setu.

Đoković je napravio rani brejk, koji je potom bez većih problema potvrdio.

Do kraja seta, samim tim i meča, Đoković je rutinski održavao prednost, te set priveo kraju rezutlatom 6:3.

Srbin se tako plasirao u polufinale Vimbldona, a tamo ga čeka Italijan Janik Siner. Taj meč na programu je za tri dana.

11. jul 2023 • 20:48

Kraj meča! Novak je u polufinalu Vimbldona!

Novak Đoković osvaja četvrti set sa 6:3 i tako sa ukupnih 3-1 u setovima beleži pobedu protiv Andreja Rubljova.

Đoković vodi sa 5:3, Rubljov servira za opstanak

Prevazišao je Đoković sve probleme koji su ga zadesili u servis gemu.

Sada je veliki pritisak na Rubljovu, koji servira za opstanak u meču.

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 6:4, 3:1

Uz nešto veći angažman i trud, Novak je potvrdio brejk i stigao do prednosti od 3:1 u četvrtom setu.

Đoković prvi do brejka u četvrtom setu

Sjajna igra srpskog tenisera, koji prvi pravi brejk u četvrtom setu, u kojem vodi sa 2:1.

Bez brejka na startu četvrtog seta

Obojica tenisera bila su sigurna na svojim servis gemovima...

Đoković osvaja treći set sa 6:4, vodi sa 2-1 u četvrtfinalu

Neverovatan gem odigrali su Đoković i Rubljov u završnici trećeg seta.

Srpski teniser koristi petu set loptu, osvaja najduži gem i tako sa 6:4 dolazi do preokreta na 2-1 u setovima.

Rubljov se odbranio, Novak servira za osvajanje seta

Bez većih muka ruski teniser osvaja servis gem, čime smanjuje na 5:4 u trećem setu.

Đoković u narednom gemu servira za vođstvo u setovima u četvrtfinalnom meču.

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 5:3

Nole održava prednost brejka i tako se dolazi do situacije u kojoj Rubljov servira za produžetak trećeg seta.

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 4:2

Potvrđuje Đoković brejk i tako dolazi do prednosti od 4:2 u trećem setu.

Evo brejka, Novak vodi sa 3:2

Srpski teniser naterao je protivnika na grešku, koju je Rubljov skupo platio.

Đoković stiže do brejka i prednosti od 3:2 u trećem setu.

Đoković - Rubljov 4:6, 6:1, 2:2

Šahovska partija srpskog i ruskog tenisera nastavlja se i u trećem setu.

Brejka nema, a publika na "Centralnom terenu" uživa u odmeravanju snaga Đokovića i Rubljova.

Bez brejka na startu trećeg seta

Rubljov je imao dve brejk lopte, ali je Đoković uspeo da odbije taj nalet.

Na početku trećeg seta, nema brejka.

Đoković osvaja drugi set sa 6:1, stiže do izjednačenja

Za samo 26 minuta, Novak Đoković dominantnom i smirenom igrom stiže do izjednačenja u setovima.

Srpski teniser je drugi set osvojio rezultatom 6:1.

Rubljov smauje na 5:1, Đoković servira za set

Nije se Novak previše trudio na servis gem Rubljova, te je ruski teniser smanjio na 5:1.

Sada Đoković servira za osvajanje seta.

Đoković vodi sa 5:0, Rubljov servira za produžetak seta

Rutinski i dominantno Novak potvrđuje i drugi brejk, vodi sa 5:0 i na korak je od izjednačenja po setovima u četvrtfinalnom meču.

Dva brejka prednosti za Đokovića u drugom setu

Uz malo sreće, ali pre svega dosta kvaliteta, Novak Đoković pravi još jedan brejk, pa sada u drugom setu vodi sa 4:0.

Đoković - Rubljov 4:6, 3:0

Na sjajan način - vinerom iz bekhenda, Novak potvrđuje brejk i stiže do ubedljivih 3:0 u drugom setu.

Đoković pravi brejk na startu drugog seta

Nakon sigurnog servis gema, srpski teniser koristi drugu brejk loptu i oduzima servis Rubljovu.

Đoković vodi sa 2:0 u drugom setu.

Rubljov osvaja prvi set sa 6:4

Nakon 45 minuta igre, Andrej Rubljov osvaja prvi set sa 6:4.

Znao je ruski teniser da iskoristi prednost brejka i već u narednom gemu osvoji prvi set.

Rubljov je u prvom setu spasao tri brejk lopte, iskoristio svoju prvu, dobio neke od najbitnijih poena i tako došao do prednosti u borbi za polufinale.

Rubljov pravi brejk i vodi sa 5:4

Ruski teniser koristi svoju prvu brejk loptu u dosadašnjem toku meča.

Rubljov stiže do prednosti od 5:4, te će u narednom gemu servirati za osvajanje seta.

Nema brejka ni nakon osam gemova

Iako Đokovićevi servis gemovi traju znatno kraće i srpski teniser ih brže dobija, to ne pravi preveliku razliku u rezultatu.

Nakon osam gemova nema brejka u prvom setu.

Novak ne koristi tri brejk lopte - 3:3

Šteta je što srpski teniser nije uspeo da iskoristi jednu od tri brejk lopte, koliko ih je napravio u šestom gemu prvog seta.

Rubljov je krajnjim naporima uspeo da se odbrani i izjednači na 3:3.

Bez brejka na startu - 2:2

U uvodna četiri gema nije viđen brejk, čak ni brejk lopta.

Obojica tenisera bez većih problema osvajaju servis gemove, za sada.

Čeka nas sjajan tenis, Novak siguran na startu

Od prvog poena moglo se zaključiti da će Đoković i Rubljov prirediti sjajan meč. Novak osvaja prvi servis gem na meču.

Počeo je meč

Prvi na servisu je srpski teniser.

Novak i Andrej na terenu

Srpski i ruski teniser izašli su na travu "Centralnog terena", u toku je finalno zagrevanje pre početka meča.

Svitolina eliminisala Švjontekovu, sledi meč Đokovića i Rubljova

Ukrajinka je uspela da savlada najbolju teniserku VTA liste i izbori plasman u polufinale Vimbldona.

Naredni meč na "Centralnom terenu" je muško četvrtfinale u kojem se sastaju Novak Đoković i Andrej Rubljov.

Očekuje se da će Srbin i Rus početi oko 17.50.

Švjontekova izjednačila, Novakov meč počinje kasnije od planiranog

Iga Švjontek izjednačila je u setovima protiv Eline Svitoline na 1-1, što automatski znači da će meč Đokovića i Rubljova na "Centralnom terenu", početi kasnije od planiranog.