Selekcija Uroša Stevanovića uspela je da napravi veliki rezultat i ušla u borbu za medalje
Srbija u polufinalu Svetskog prvenstva - podvig protiv Italije, vicešampioni pali na penale!© RTS / screenshot

Srbija je u polufinalu Svetskog prvenstva u vaterpolu prvi put posle šest godina i to na kakav način! Selekcija Uroša Stevanovića uspela je da priredi iznenađenje i eliminiše svetske vicešampione, ekipu Italije, i to nakon velike drame - 11:11, petercima 4:3!

Teško da je drugi četvrtfinalni meč na Svetskom prvenstvu u Fukuoki mogao da bude dramatičniji. Svaka od četiri četvrtine bila je okončana nerešenim rezultatom i činilo se da su peterci jednostavno morali da budu ti koji će rešiti pitanje pobednika.

Srbija je povela 2:0 na startu meča, ali to je bilo ujedno i poslednje vođstvo "delfina", sve do odlučujućeg peterca koji je pogodio Strahinja Rašović. Italija je brzo preokrenula i od tada uvek imala prednost od jednog gola. Kako bi Italijani poveli, tako bi Srbija morala da se vraća i stiže do izjednačenja.

Odlična igra Italije sa igračem više i mučenje Srbije na desnom krilu bili su najveći razlozi zašto "delfini" nikako nisu uspevali da u finišu stignu do preokreta. Presudan pogodak u regularnom delu meča pogodio je Ubović na 48 sekundi do kraja, kada je uspeo da izjednači rezultat i odvede meč u peterce.

A tu je Srbiju teško pobediti jer na golu ima Branislava Mitrovića. Iskusni golman je odbranio udarce u drugoj i petoj seriji, da bi posle toga Rašović bio precizan za podvig podmlađene selekcije Srbije, koja pokušava da krene stopama slavne "zlatne generacije".

Srbija će u četvrtak igrati u polufinalu Svetskog prvenstva protiv Grčke, koja je prethodno pobedila Crnu Goru 10:9. Preostala četvrtfinala čine Mađarska - SAD i Španija - Francuska. Srbija je sada na pobedu od prve medalje na prvenstvima sveta od 2017. godine i na pobedu od toga da se kvalifikuju na Olimpijske igre u Parizu 2024, za šta će im biti potrebno da savladaju i Grke u reprizi finala Igara u Tokiju.

• 25. jul 2023 • 10:45

10:45

Gotovo je - Srbija je u polufinalu!

Da Monte u petoj seriji ne uspeva da pogodi, Mitrović brani, drugi put danas!

Rašović i gotovo je, Srbija je u polufinalu - 4:3!

• 10:45

Četvrta serija - 3:3!

Prešuti uspeva da nekako postigne gol za 3:2.

Sa druge strane, Jakšić izjednačava na 3:3!

• 10:45

Treća serija - 2:2!

U trećoj seriji, Di Fulvio uspeva da postigne gol za 2:1.

Sa druge strane, Vučinić za 2:2!

• 10:44

Ostaje 1:1

Di Soma ne uspeva da matira Mitrovića na početku druge serije!

Radulović na drugoj strani ne uspeva da to iskoristi, nova odbrana Delunga.

• 10:43

Prva serija penala - 1:1

Italija prva šutira, Di Fulvio matira Mitrovića za 1:0!

Na drugoj strani, prvi šutira Drašović i to je 1:1.

• 10:40

Gledaćemo peterce!

Kraj regularnog dela meča, svaka četvrtina je završena nerešenim rezultatom!

Sada sledi okršaj olimpijskih šampiona iz Tokija i svetskih vicešampiona iz Budimpešte. Da vidimo može li Srbija da priredi iznenađenje!

• 10:37

Evo gola za Srbiju - 11:11!

Evo gola za Srbiju na 48 sekundi do kraja - sjajna akcija, Ubović je strelac!

• 10:34

Di Fulvio dominira - 10:11

Njegov treći gol iz petog šuta, i opet iz igrača više - prosto neverovatno. Čak osam golova su tako postigli danas, samo tri kada je bio izjednačen broj igrača u bazenu.

Još tri minuta!

• 10:29

Važno izjednačenje Srbije - 10:10

Bravo za Strahinju Rašovića, ponovo se Srbija vraća u egal. Još nešto više od pet minuta, a "delfini" se i dalje ne predaju.