"Delfini" bez finala Svetskog prvenstva, Grčka preveliki zalogaj

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Grčke sa 13:7, u polufinalnom meču Svetskog prvenstva u Fukuoki. Srbija će se u subotu boriti za bronzanu medalju, protiv Mađarske ili Španije

Nisu uspeli izabranici Uroša Stevanovića da ponove još jednu odličnu partiju na turniru u Fukuoki, što ih je koštalo poraza u polufinalu.

Srbija je doživela ubedljiv poraz od selekcije Grčke, koja je opravdala status favorita i drugi put zaredom savladala "delfine".

Iako je dobro ušla u meč i prva stigla do gola, Srbija je ubrzo ušla u veliku napadačku krizu.

Nedostajalo je sreće i boljeg izbora šuta, što je stvorilo veliki prazan hod "delfina".

Grčka je to znala da koristi i kazni.

Kako je vreme odmicalo, Grčka je koristila sve situacije u kojima je mogla do pogotka, što kroz igrača više, što u pozicionoj igri.

Koliko se Srbija mučila u napadu, govori i podatak da je prvi gol u igri šest na šest na meču, postigla tek na minut i po do kraja treće četvrtine.

Na poluvremenu je bilo 6:2 za Grke, a najveća njihova prednost iznosila je sedam golova.

Samim plasmanom u polufinale Svetskog prvenstva (nakon šest godina), Srbija je izborila učešće na sledećem šampionatu sveta, ali ne i direktnu vizu za Pariz.

Priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama naredne godine, Srbija će imati kroz Evropsko prvenstvo.

Do kraja turnira u Fukuoki, Srbiju očekuje borba za bronzanu medalju.

Taj meč na programu je u subotu od 06.00 po srednjeevropskom vremenu, kada će protivnik našoj selekciji biti Mađarska ili Španija.

27. jul 2023 • 11:07

Kraj meča, Grčka je u finalu Svetskog prvenstva

Rezultatom 13:7, Srbija je poražena od selekcije Grčke, te je tako ostala bez plasmana u finale Svetskog prvenstva.

7:13 - Srbija pred porazom

Stranjiha Rašović pogađa sa krila, ali je taj gol smanjio deficit na šest golova.

5:12 - Grci grabe ka ubedljivoj pobedi

Nova dva gola za Grčku, koja stiče veoma ubedljivu prednost.

5:10 - nastavlja da raste prednost Grčke

Nakon korišćenja video tehnologije, utvrđeno je da je Grčka u prethodnoj akciji postigla gol, odnosno da je lopta prešla imaginarnu gol liniju.

Kraj treće četvrtine: Srbija - Grčka 5:9

Nakon tri deonice, selekcija Grčke ima ubedljivu prednost od četiri gola.

Težak posao i gotovo nemoguća misija su pred "delfinima" u poslednjoj četvrtini.

4:9 - prvi gol Srbije iz pozicione igre, Grčka odmah odgovorila

Srbija postiže tek prvi gol iz igre šest na šest na meču. To nije previše pomoglo, jer je već u narednom napadu Grčka postigla pogodak i povela sa 9:4.

3:7 - napokon gol Srbije

Đorđe Lazić sa linije dva metra napokon kruniše dobru akciju Srbije, koja postiže gol i smanjuje na 3:7.

2:7 - Grčka nemilosrdna

Nastavljaju se napadačke muke Srbije, dok sa druge strane Funtelis povećava prednost Grčke na 7:2.

Poluvreme: Srbija - Grčka 2:6

Nisu izabranici Uroša Stevanovića da iskoriste nekoliko izglednih prilika na jednoj strani, na šta je Grčka imala spremnu kaznu na drugoj.

Srbija nakon prve dve četvrtine ima zaostatak od 6:2.

2:6 - raste prednost protivnika

Srbija nikako ne uspeva da postigne treći gol, dok sa druge strane Grčka postiže svoj šesti i tako dolazi do ubedljive prednosti.

2:5 - Grčka stiže do ubedljive prednosti

Prvo Gilas silovito šutira i pogađa za 4:2, a potom Papanastasiju postiže još jedan gol.

Grčka vodi sa 5:2.

Srbija u nekoliko navrata bez sreće

Dva puta su "delfini" pogodili prečku, a jednom stativu. Rezultat se ne menja, Grčka vodi sa 3:2.

Kraj prve četvrtine: Srbija - Grčka 2:3

Nakon uvodnih osam minuta, Srbija ima zaostatak od jednog gola.

2:3 - ponovo Grci koriste igrača više

Ponovo je Grčka imala igrača više i ponovo je bez većih problema to materijalizovala. Kakaris je pogodio za novo vođstvo.

2:2 - Srbija do izjednačenja iz peterca

Precizan iz peterca bio je Stranjiha Rašović.

1:2 - preokret nakon igrača više

Grčka je iskoristila situaciju sa igračem više, te pogodila za preokret i vođstvo od 2:1.

1-1 - Grčka brzo odgovorila

Skupakis pogađa sa distance i tako ekspersno donosi Grcima izjednačenje

1:0 - Srbija prva do gola

Nakon odbrane Mitrovića, Jakšić je odlično isplivao kontru i matirao golmana protivničke ekipe.

Srbija prva stiže do gola u polufinalu.

1' - Počeo je meč

Nakon predstavljanja ekipa i intoniranja himni, počeo je meč između Srbije i Grčke u Fukuoki.

Međusobni skor na strani "delfina"

U poslednjih pet mečeva, Srbija je slavila četiri puta.

Ipak, pobedu u prošlom međusobnom susretu odnela je selekcija Grčke, koja je u martu ove godine slavila sa 16:14.

Za finale, medalju i Pariz

Izabranici Uroša Stevanovića nalaze se pred najtežim ispitom u dosadašnjem toku turnira.

Srbiju jedna prepreka deli od plasmana u finale i sigurne medalje na Svetskom prvenstvu, a ta prepreka je selekcija Grčke.

Pored finala i medalje, ulog utakmice je i učešće na Olimpijskim igrama naredne godine u Parizu.

Srbija u naletu, Grčka bez poraza

Srbija je turnir počela porazom od Španije, ali su usledile pobede nad Južnom Afrikom, Crnom Gorom, Japanom i potom Italijom.

Sa druge strane, Grčka ne zna za poraz na turniru, pošto su redom padali Australija, Kazahstan, SAD i Crna Gora.