Srbija je u finalu Evropskog prvenstva - Niš slavi juniore, pala i Nemačka

Selekcija za igrače do 18 godina boriće se za veliki trofej protiv Španije

Juniorska reprezentacija Srbije u plasirala se u finale Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina, pošto je u Nišu savladala Nemačku.

Mladi košarkaši Srbije su savladali vršnjake iz Nemačke rezultatom 65:54 i tako stigla do finala, u kom će se za trofej i zlatnu medalju boriti sa aktuelnim šampionom Španijom.

Iako je Nemačka bolje otvorila meč, Srbija je sa svakim narednim minutom postajala sve sigurnija. Posle pet poena prednosti na poluvremenu, u trećoj deonici su domaći igrači prelomili meč u svoju korist.

Ta četvrtina im je pripala rezultatom 19:12, kada je postalo jasno da Nemci neće imati snage da iznenade u "Čairu".

Pred krcatim tribinama, Srbiju su do pobede predvodili Nikola TOpić sa 16, kao i Bogoljub Marković i Pavle Nikolić sa po 11 poena. U timu Nemačke najefikasniji su bili Ivan Karčenkov sa 17 i Džek Kajil sa 15 poena.

Veliko finale između Srbije i Španije na programu je u nedelju od 20.30 u hali "Čair" u Nišu.