Liga konferencija: Tadić postigao prvenac za novi ubedljivi trijumf Fenerbahčea

Turski klub slavio, a kapiten reprezentacije Srbije briljirao

Dušan Tadić postigao je prvi gol za Fenerbahče od dolaska u turski klub, u pobedi 4:0 protiv Zimbrua u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

I pre današnjeg meča znalo se da će Fenerbahče u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, na megdan pobedniku duela Diferdanž (Luksemburg) - Maribor (Slovenija) pošto je u prvom meču u Istanbulu bilo čak 5:0.

Tadić je večeras bio strelac prvog gola na meču u 48. minutu.

Belgijanac Miši Batšuaji je postigao dva gola, u 57. i 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Ismael Juksek u 77. minutu.

Zanimljivo je da je srpski reprezentativac počeo meč kao kapiten Fenerbahčea, ali je na poluvremenu predao traku Turčunu Jandašu, koji je u igru ušao nakon pauze.

Rezultati svih revanš mečeva drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije:

Valmiera (Letonija) – Tre Pene (San Marino) 7:0. Prvi meč 3:0. dalje ide Valmeira.

Balzan (Malta) – Neman Grodno (Belorusija) 0:0. Prvi meč 0:2. Dalje ide Neman.

Zimbru (Modavija) – Fenerbahče (Turska) 0:3. Prvi meč 0:5. Dalje ide FenerbahČe.

Esperanž (Luksemburg) – TNS (Vels) u toku. Prvi meč 1:1.

Partizani (Albanija) – Atletik Eskaldes (Andora) u toku. Prvi meč 1:0.

Budućnost (Crna Gora) – Struga (S. Makedonija) u toku. Prvi meč 0:1.