Novak preslišao Hačanova i prošao u četvrtfinale Pariza

Srpski teniser Novak Đoković ubedljivo je savladao Rusa Karena Hačanova sa 2:0 (6:4, 6:1) u setovima. Đoković je pobedom izborio plasman u četvrtfinale mastersa u Parizu, gde će se sastati sa Italijanom Musetijem.
Novak preslišao Hačanova i prošao u četvrtfinale ParizaGettyimages.ru © Julian Finney

Novo fantastično izdanje Novaka Đokovića, ovoga puta protiv Karena Hačanova.

Najbolji srpski teniser upisao je ubedljivu pobedu, pošto se na terenu zadržao tek sat i 26 minuta.

Veoma dobro je Đoković ušao u meč, pošto je došao do ranog brejka i prednosti od 2:0.

U petom gemu prvog seta, Hačanov vraća brejk i potom izjednačuje na 3:3.

Ipak, u najboljem mogućem trenutku, pri vođstvu od 5:4, Novak ponovo oduzima servis rivalu i prvi set osvaja sa 6:4.

Ako je u prvom setu, Hačanov pružao veoma solidan otpor Đokoviću, u drugom nije imao nikakve šanse.

Srpski teniser odigrao je skoro perfektno, veoma brzo napravio dva brejka i potom priveo meč kraju, iskoristivši četvrtu meč loptu i osvojivši drugi set sa 6:1.

Đoković je tako izborio plasman u četvrtfinale mastersa u Parizu.

Protivnik u narednom kolu biće mu italijanski teniser Lorenco Museti, koji je do četvrtfinala došao eliminisavši Kaspera Ruda sa 2:1 u setovima.