Oproštaj od Evrope - Voša poražena u Novom Sadu od APOEL-a

Fudbaleri Vojvodine poraženi su na svom terenu od APOEL-a iz Nikozije sa 2:1 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija
Oproštaj od Evrope - Voša poražena u Novom Sadu od APOEL-a© FOTO TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/ nr

Posle poraza na Kipru (2:1), Vojvodina je poražena i na svom terenu od APOEL-a, pa se u drugom kolu kvalifikacija oprašta od Evrope.

U Voši su bili optimistični pred revanš meč, verovali da mogu da nadoknade minus iz prvog meča i plasiraju se u treće kolo.

Međutim, gosti su došli do prednosti u 28. minutu, kada je Kingsli Safro zatresao mrežu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Nije se dugo čekalo na odgovor Vojvodine, pa je Dejan Zukić u 37. minutu doneo izjednačenje i nadu. Čumić je asistirao, Zukić dobro šutirao, a lopta zakačila jednog defanzivca i završila u golu.

Ipak, nju je odneo u 74. minutu Efrem, koji je pogodio Traorea u ruku, a potom sigurno izveo penal i obezbedio gostima sa Kipra mesto u narednoj fazi kvalifikacija.

Protivnik kiparskom klubu u trećem kolu biće Dila Gori iz Gruzije.