Srpski teniser, Laslo Đere, nije uspeo da se plasira u finale turnira u Kicbilu, pošto je u polufinalu poražen od Dominika Tima sa 2:1 (6:7, 7:5, 7:6)
Đere ispustio pet meč-lopti protiv Tima, Austrijanac posle drame u finalu KicbilaGetty © Matthew Stockman

Đere je nastavio sa sjajnim igrama u Kicbilu, ali je u polufinalu, nakon drame, izgubio od Austrijanca - tenisera koji se može pohvaliti osvojenim grend slem turnirom.

Veliku borbu su vodili Đere i Tim u prvom setu - srpski teniser je imao prvi brejk loptu, ali se Austrijanac izvukao i osvojio gem.

Već u narednom, Tim je imao dve brejk lopte, ali se sada srpski teniser odlično snašao i izjednačio na 2:2.

Iako je Đere imao još dve brejk lopte do kraja prvog dela igre, nijedna nije iskorišćena, pa je pobednik prvog seta odlučen u taj-brejku.

U ovom delu igre je briljirao Đere, pošto je na startu napravio mini-brejk, a potom još jednom oduzeo servis protivniku i dobio taj-brejk rezultatom 7:3.

Drugi set se nije mnogo razlikovao od prvog - sve do same završnice.

Đere je prvi gem uzeo bez izgubljenog poena, potom imao dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Imao je Đere još dve prilike za brejk u samoj završnici, ali je Tim još jednom uspeo da se izvuče i izjednači na 4:4.

Austrijski teniser je došao do prvog brejka na meču, u najvažnijem trenutku - poveo je sa 6:5, a onda sigurno servirao za 7:5 i izjednačenje.

I treći set je protekao u velikoj borbi, a Đere je bio na korak od pobede pri rezultatu 6:5.

Imao je srpski teniser tri meč lopte, ali je Tim ponovo uspeo da se izvuče iz teške situacije i izjednači na 6:6.

Austrijanac je napravio mini-brejk za 3:1, ali je Đere odmah uzvratio istom merom za 3:3.

Đere je još jednom osvojio gem na servis protivnika, i to za 6:5, što mu je donelo novu meč loptu.

U tom trenutku je drama dostigla vrhunac, pošto Đere nije iskoristio dve meč lopte, potom Tim nije iskoristio jednu, ali zato jeste drugu za 10:8.

Tim će u finalu igrati protiv Argentinca Sebastijana Baeza, koji je bio bolji od sunarodnika Tomasa Martina Ečeverija sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:4).

ATP turnir u Kicbilu igra se za nagradni fond od 562.815 evra.