Zvezda nezaustavljiva na startu sezone, ubedljiva pobeda i protiv Napretka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu ekipu Napretka sa 4:0, u meču drugog kola Superlige Srbije

Izabranici Baraka Bahara su i u drugom kolu domaćeg prvenstva stigli do rutinske i ubedljive pobede.

Ponovo je Crvena zvezda pitanje pobednika rešila u prvih 30-ak minuta meča.

Nije uspelo tim iz Ljutice Bogdana da uspori ni nevreme koje je ponovo zahvatilo Beograd, zbog kojeg je meč bio pomeren sa subote na nedelju, a koje je donelo ogromnu količinu vode na stadion "Rajko Mitić".

Već u prvom napadu na meču, gosti su skrivili jedanaesterac.

Mitrović je oboren u šesnaestrcu Napretka, a nakon provere VAR tehnologije, dosuđen je penal za domaći tim.

Precizan sa bele tačke bio je Kraso, pa je Zvezda u petom minutu došla do vođstva.

Nakon uvodnog gola, nastavio je domaćin da napada i stvara šanse.

Mreža Napretka mirovala je sve do 35. minuta, a onda su usledila dva brza gola.

Bukari je povisio na 2:0, nakon asistencije Krasoa, da bi samo dva minuta kasnije efektan pogodak postigao i Mijailović.

Zvezda je na poluvreme odnela prednost od 3:0, te je u drugom delu meča odrađivala posao i privodila susret kraju.

Drugo poluvreme donelo je solidan broj šansi, ali samo još jedan pogodak.

Svoje umeće i majstoriju, Kraso je još jednom pokazao u 71. minutu, kada je sa nekih 20-ak metara, levom nogom matirao golmana gostiju.

U drugom meču Superlige Srbije odigranom u istom terminu, Čukarički je u gostima savladao Radnički 1923 sa 2:1.

Nakon dve odigrane utakmice u domaćem prvenstvu, Crvena zvezda ima isto toliko pobeda, te sa gol razlikom 9:0, zauzima prvo mesto na tabeli.

Napredak upisuje i drugi poraz, pošto su u prvom kolu izgubili od Železničara iz Pančeva.