Arsenal bolji od Sitija za prvi trofej u sezoni, "ludačka" sreća u 101. minutu pomogla "tobdžijama"

Fudbaleri Arsenala podigli su trofej engleskog Komjuniti šilda, pošto su u finalu savladali ekipu Mančester sitija nakon boljeg izvođenja penala

Učenik je savladao učitelja, može se reći za duel Arsenala i Sitija u finalu Komjuniti šilda.

Uz veliku dozu borbe, umeća, ali i sreće, "tobdžije" su uspele da savladaju osvajaća "triplete" prošle sezone.

Imao je Mančester siti pobedu i trofej u rukama, pošto su vodili sa 1:0 do 10. minuta sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Prvi gol na meču delo je Palmera, koji je u 77. minutu doneo "građanima" vođstvo.

Igrao se 101. minut i poslednji napad na meču, kada je Trosar uputio udarac ka golu rivala, lopta je kačila defanzivce Sitija u bloku i matirala golmana Ortegu.

Meč je otišao u penal seriju, u kojoj se Arsenal bolje snašao.

Odegar, Trosar, Saka i Vieira bili su precizni sa bele tačke sa jedne strane, dok je jedini penal za Siti postigao Silva.

De Brujne i Rodri bili su neprecizni, odnosno kod njihovih udaraca odlično je reagovao golman Arsenala Ramzdejl.

Tim iz Londona 17. put u svojoj istoriji došao je do trofeja Komjuniti šilda.