TSC rutinski pao u Bragi, tri gola u mreži srpskog tima

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole poraženi su od Brage na gostovanju u Portugaliji sa 3:0, u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona
TSC rutinski pao u Bragi, tri gola u mreži srpskog tima© TSC

Nije uspela srpska ekipa ozbiljnije da ugrozi i iznenadi favorizovanu Bragu.

Portugalski tim je od prvog, do poslednjeg minuta meča, kontrolisao igru, bio konkretniji i opasniji tim i na kraju zasluženo slavio.

Uzevši u obzir broj šansi, Braga je mogla i ubedljivije da trijumfuje, ali su golman Veljko Ilić, požrtvovana odbrana srpskog tima i donekle nonšalantnost domaćih fudbalera, uticali na krajnji rezultat.

Ima i TSC za čime da žali, pošto su preko Pantovića u prvom poluvremenu imali idealnu priliku za gol, ali je srpski fudbaler iz izgledne pozicije, prebacio gol rivala.

Takođe, fudbaleri tima iz Bačke Palanke su kod dva od tri primljena gola, olako izgubili loptu na svojoj polovini i tako direktno pomogli rivalu.

Braga je upisala ubedljivu i rutinsku pobedu i jednom nogom zakoračila u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Priliku za popravni i bolje izdanje, ekipa TSC-a imaće za sedam dana, kada će kao domaćin igrati sa portugalskom ekipom.

Pobednik dvomeča TSC - Braga, sastaće se u narednoj fazi sa boljim iz duela Panatinaikos - Marselj.

• 8. avg 2023 • 22:52

22:52

Kraj meča, Braga je savladala TSC sa 3:0

Golovima Brume i Picija u prvom, kao i Đaloa u drugom poluvremenu, ekipa Brage savladala je TSC sa 3:0.

• 22:45

87' - GOL! Braga završava posao, Đalo postiže gol za 3:0

Velika greška fudbalera TSC-a na svojoj polovini, koju Braga odmah kažnjava.

Anotnić je izgubio loptu, ona je završila kod Đaloa, koji stavlja tačku na meč. Braga vodi sa 3:0.

• 22:39

81' - TSC odoleva

Srpski tim izgleda sve bolje i opuštenije, kako se meč bliži kraju.

Napokon su izabranici Žarka Lazetića uspeli da u nekoliko poseda zadrže loptu u nogama, razmene dodavanja i provedu više vremena na protivničkoj polovini.

• 22:14

57' - Bruma nastavlja da zadaje glavobolje

Ponovo je Veljko Ilić imao odličnu intervenciju kod šuta Brume.

Portugalski napadač zadaje daleko najveće probleme odbrani srpske ekipe.

• 22:04

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:47

Poluvreme: Braga - TSC 2:0

Završeno je prvih 45 minuta u Bragi, domaćin vodi sa 2:0, golovima Brume i Picija.

• 21:35

34' - Ređaju se šanse Brage

Bruma zadaje velike probleme odbrani srpskog tima, koji je intervencijama na gol liniji u jednoj, a potom i sjajnoj reakciji golmana Ilića u drugoj situaciji, uspeo da održi dva gola zaostatka.

• 21:21

21' - Neverovatan promašaj Pantovića

Gotovo stopostotnu priliku imao je fudbaler srpske ekipe Miloš Pantović, koji je izbio sam pred golmana Brage.

Pantović je šutirao preko gola, pa ostaje 2:0 za domaćina.

• 21:19

19' - GOL! Već je 2:0 za Bragu

Mat Brage u tri poteza, koji u gol pretvara Pici, na asistenciju Ruiza.

Domaćin već vodi sa 2:0.

• 21:18

17' - GOL! Braga vodi, Brumina majstorija

Previše prostora imao je krilni napadač Brage, koji je povukao loptu do ivice šesnaesterca TSC-a, a onda snažno i precizno šutirao.

Nemoćan je bio Ilić, pa tako portugalski tim vodi sa 1:0.