Barselona nakon preokreta do trofeja, Totenhem ispustio pobedu

Fudbaleri Barselone osvojili su prijateljski Gamper kup, pošto su kao domaćini savladali Totenhem sa 4:2
Barselona nakon preokreta do trofeja, Totenhem ispustio pobeduGetty © Eric Alonso

Iako se radi o godišnjem prijateljskom turniru, tačnije meču koji služi kao generalna proba pred start nove sezone, Barsa i Totenhem priredili su pravi spektakl.

Na Olimpijskom stadionu "Luis Kompanis" na Monžuiku, novi privremeni domu fudbalera katalonske ekipe, viđen je odličan fudbal, šest golova, preokret i pobeda domaće ekipe na radost više od 30 hiljada gledalaca.

Imao je Totenhem veliku priliku da priredi iznenađenje i ostavi Barsu i njene navijače bez trofeja i radosti.

Počelo je odlično po domaćina, koji je do gola došao već u trećem minutu.

Rafinja je proigrao Levandovskog, a poljski napadač gotovo rutinski poslao loptu u mrežu.

Već u narednom napadu, Barselona je propustila veliku šansu, kada je Rafinja sa desetak metara, iako neometan, šutirao preko gola.

Delovalo je da Barsa ima potpunu inicijativu i kontrolu nad engleskim rivalom, koji je nastupao bez Kejna i Sona u ovom meču.

Totenhem je i u kombinovanom sastavu poprilično namučio favorizovanog rivala.

Tim iz Londona uspevao je dugo da odoli visokom presingu katalonskog tima i da kroz pas igru dođe do šansi.

Blistao je mladi Oliver Skip u redovima "petlova", pošto je engleski fudbaler postigao dva gola do kraja prvog poluvremena.

Prvi gol postigao je u 24. minutu nakon odbitka i stative, a drugi 12 minuta kasnije, pošto je glavom matirao Ter Štegena.

Menjao je u drugom poluvremenu Ćavi, igrala je Barsa konkretnije, napadala više, ali dugo se rezultat nije menjao.

Tek u 81. minutu je Barsa uspela da dođe do izjednačenja.

Mladi Lamin Jamal, momak koji ima tek 16 godina, napravio je pravu pometnju odbrani Totenhema u finišu meča.

Novo Barsino "čudo od deteta", bilo je direktan učesnik i akter u tri gola.

Prvo je Lamal asistirao Feranu Toresu u 81. za izjednačenje, da bi onda u 90. i 93. minutu uspeo da potpuno izbaci poslednju liniju protivnika.

Te situacije odlično je materijalizovala "Blaugrana", pošto je Fati postigao gol za potpuni preokret, a Ez Abde potvrdio pobedu Barselone rezutlatom 4:2.

Aktuelni šampion Španije je u pripremnom periodu ostvario pobede nad Visel Kobeom, Real Madridom i Milanom, dok je jedini poraz pretrpeo od Arsenala.

Što se tiče Totenhema, oni su upisali dve pobede i dva poraza. Trijumfovali su nad Šahtjorom i singapurskim Lajonom, dok su poraze doživeli od Vest Hema i sada Barselone.