Srbija prosula prednost i izgubila od Italije!

Muška košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je rezultatom 88:89 od selekcije Italije meč na Akropolis kupa. Srbija je u utorak u prvom meču pobedila domaću Grčku rezultatom 71:64
Srbija prosula prednost i izgubila od Italije!© KSS

Srpski tim sjajno je otvorio meč, imao čak 17 poena prednosti u prvoj četvrtini (28:11), ali su se Italijani vratili i na kraju pobedili.

Bogdan Bogdanović imao je šut za pobedu, ali nije pogodio.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji bio je Nikola Jović sa 18 poena, Bogdanović je ubacio 14, Vanja Marinković 12, a Marko Gudurić 11 poena.

Za Italiju Simone Fontekio postigao je 13, Mateo Spanjolo 12, a Ahile Polonara 11 poena.

U poslednjem meču na turniru u četvrtak se sastaju Grčka i Italija.

• 9. avg 2023 • 20:43

20:43

Kraj utakmice - Italija je pobedila

Bogdanović je promašio za dva, na kraju pobeda ide Italijanima! Utakmica je završena rezultatom 88:89.

• 20:40

40' - Šansa za Srbiju

Fontekio povećava na plus četiri, Bogdan odgovara trojkom - 88:89. Faul u napadu pravi Fonteki!!! Evo šanse za Srbiju!

• 20:35

39' - Italija ređa skokove

Italijani ređaju ofanzivne skokove, rezultat je 82:82.

• 20:31

37' - Gudurić smanjuje zaostatak

Pet i po minuta do kraja Italija vodi 80:77, zaostatak je smanjio Marko Gudurić.

• 20:07

30' - Kraj treće deonice

Treća četvrtina završila se izjednačenim rezultatom 70:70.

• 20:03

33' - Italija na kratko povela

Azuri su poveli trojkom Rićija, ali Srbija ponovo vodi zahvaljujući trojci Vanje Marinkovića.

• 19:51

36' - Azuri izjednačuju

Dolaze brzo do izjednačenja Italijani na startu drugog poluvremena, ali Bogdanović donosi prednost - 49:47.

• 19:36

Kraj prvog poluvremena

Srbija vodi na poluvremenu rezultatom 47:44. Pešićevi izabranici su pri kraju poluvremena uspeli da upropaste veliku prednost koju su prethodno stekli.

• 19:32

Slabija igra "orlova"

Isuviše lagano su košarkaši Srbije ušli u drugu deonicu i pustili Italijanima da im se približe, pa je rezultat sada 42:39 za Srbiju na tri minuta do poluvremena.

• 19:17

10' - Marinković trojkom rešio prvu četvrtinu

Vanja Marinković je pogodio trojku uz zvuk sirene i Srbija posle prvih 10 minuta vodi 32:19.