Posle novog uspeha u skoku uvis, Topićeva zapažena i u drugoj disciplini

Dan pošto je još jednom postala prvakinja Evrope, srpska atletičarka se takmičila u drugoj disciplini i bila nadomak novog uspeha
Posle novog uspeha u skoku uvis, Topićeva zapažena i u drugoj discipliniGetty © Jurij Kodrun / Stringer

Angelina Topić zamalo je ostala bez medalja i osvojila je šesto mesto u finalu discipline skok udalj na Evropskom prvenstvu za starije juniore i juniorke (U20), koje se održava u Jerusalimu.

Topićeva je do šestog mesta u finalu stigla skokom od 6,42 metra.

Ona je veče pre toga osvojila zlatnu medalju u finalu discipline skok u vis i tako odbranila evropski tron.

Do najsjajnijeg odličja u finalu skoka udalj došla je Elizabeta Ndudi iz Irske, srebro je pripalo Plameni Mitkovoj iz Bugarske, dok je treća bila Nemica Laura Rakel Miler.

Srbija u Jerusalimu ima priliku da poslednjeg dana takmičenja osvoji još neku medalju.

Nikola Kostić će se takmičiti u finalu trke na 400 m prepone od 16.45 časova, dok će Adriana Vilagoš pokazati svoje veštine u finalu bacanja koplja od 18:27 časova.