Rutina, pa "čupavo" - Arsenal pobedom započeo sezonu

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Notingem foresta sa 2:1 u uvodnom kolu engleske Premijer lige

Uspeo je Arsenal da opravda ulogu favorita i pred svojim navijačima novu sezonu započne pobedom.

Meč koji je kasnio oko pola sata, zbog problema sa elektronskim očitavanjem karata, na kraju je završen pobedom domaćina od 2:1.

Delovalo je da će izabranici Mikela Artete doći do još jednog rutinskog i ubedljivog trijumfa nad Notingemom u Londonu, kao što je to bio slučaj u mnogobrojnim prethodnim međusobnim susretima na stadionu Arsenala.

Od prvog minuta "tobdžije" su se nametnule kao rival koji više želi pobedu.

Igrao se 26. minut kada je Nketija doneo prednost domaćem timu.

Martineli je asistirao, a mladi napadač Arsenala uspeo da matira golmana rivala.

Samo šest minuta kasnije, prava "lepotica" Bakaja Sake, koji sa distance šalje loptu u gol rivala za prednost od 2:0.

Dugo je taj rezultat stajao na semaforu i činilo se da Notingem nema šta da ponudi u ovom susretu.

To je u 82. minutu demantovao Avoniji, koji je na asistenciju Elange učinio završnicu veoma zanimljivom.

Uprkos uzbuđenjima, rezultat se do kraja meča nije menjao, pa je Arsenal donekle uspeo da se revanšira protivniku, koji je prošle sezone potvrdio da će Mančester siti osvojiti titulu, savladavši Arsenal u pretposlednjem kolu.