Nova era Totenhema počela bodom, defanzivci odradili Kejnov posao

Fudbaleri Brentforda i Totenhema odigrali su nerešeno - 2:2 u prvom kolu Premijer lige
Nova era Totenhema počela bodom, defanzivci odradili Kejnov posao© Mike Hewitt

U prvom meču bez Harija Kejna, na debiju novog trenera u Premijer ligi, Totenhem je odigrao nerešeno sa gradskim rivalom - Brentfordom.

Nije ni domaćin u meč ušao bez problema, pošto je najbolji igrač i najbolji strelac tima, Ajvan Touni, suspendovan do januara zbog klađenja.

Međutim, iako su oba tima u meč ušla bez najboljih igrača u proteklih nekoliko godina, nije nedostajalo uzbuđenja i golova.

Poveo je Totenhem posle 11 minuta igre, golom Kristijana Romera.

Medison je centrirao iz slobodnjaka, Romero glavom pronalazi put do mreže.

Domaćin je uspeo da dođe do preokreta do odlaska na odmor - prvo je Mbeumo iskoristio penal u 26. minutu, a onda je Visa pogodio deset minuta kasnije.

U poslednjim sekundama prvog dela igre, Totenhem je došao do izjednačenja, pošto je Emerson Rojal zatresao mrežu, na još jednu asistenciju Medisona.

Posle eksplozivnog prvog dela igre, očekivala su se uzbuđenja i u nastavku.

Međutim, nije ih bilo previše, rezultat se nije promenio, pa će Brentford i Totenhem morati da se zadovolje bodom u prvom kolu Premijer lige.