Partizan se namučio sa Radničkim, preokret u završnici za novu pobedu

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu niški Radnički sa 2:1 u utakmici trećeg kola Superlige Srbije

Beogradski crno-beli su došli do nove pobede u Superligi, iako je do 79. minuta delovalo da će upisati prvi poraz u domaćem šampionatu.

Gosti iz Niša su poveli posle 13 minuta igre, fantastičnim golom Save Petrova.

Nekadašnji fudbaler Partizana je nanizao nekoliko igrača i onda snažnim udarcem smestio loptu u mrežu.

Partizan je preuzeo kontrolu, pa svim silama krenuo ka golu gostiju.

Nizali su se napadi i prilike, ali Severina i Saldanja nisu uspevali da zatresu mrežu.

Sve do 79. minuta, kada je Natho sigurno izveo penal.

Prethodno je Aranđel Stojković oboren u kaznenom prostoru.

Sedam minuta kasnije, preokret donosi Ksander Severina, prvim golom u dresu Partizana.

On je sjajno izveo slobodan udarac i doneo Partizanu nova tri boda.

"Ranije smo ovakve utakmice gubili, sada smo je dobili na karakter. Hvala svima koji su došli da nas podrže i bez njih ne bismo uspeli", rekao je trener fudbalera Partizana, Igor Duljaj.

U prvom današnjem meču, Napredak i Vojvodina su odigrali nerešeno - 0:0.

Posle tri odigrana kola, prva je Crvena Zvezda sa 9 bodova, TSC ima dva manje, koliko i trećeplasirani Partizan, odnosno Čukarički koji je četvrti.

U poslednjem današnjem meču, Spartak je u Subotici pobedio Železničar iz Pančeva sa 3:0.