Siner konačno probio led - najveći trofej "budućeg broja jedan"

Italijan za kojeg je pre nekoliko godina i Novak Đoković rekao da bi mogao da bude njegov naslednik na vrhu ATP liste konačno je uspeo da osvoji pehar na jednom od turnira iz Masters 1000 serije

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je prvu titulu u kategoriji ATP masters 1000 u karijeri, pošto je u noći između nedelje i ponedeljka finalu turnira u Torontu savladao Australijanca Aleksa De Minora.

Siner je slavio ubedljivo 6:4, 6:1 i time "probio led" na masters turnirima, nakon što je prethodna dva finala izgubio.

Italijan je tako osvojio osmu titulu u karijeri i iskoristio kiks Karlosa Alkaraza i ispadanje u četvrtfinalu turnira u Kanadi.

Uprkos osvajanju trofeja, Siner je ostao osmi na ATP listi, dok je De Minor napredovao na 18. poziciju nakon plasmana u finale.