Debakl TSC-a, Braga opravdala kvalitet i eliminisala srpski tim

Fudbaleri TSC-a poraženi su u Bačkoj Topoli od ekipe Brage sa 4:1, te tako sa ukupnih 7:1 doživeli debakl i eliminaciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona
Debakl TSC-a, Braga opravdala kvalitet i eliminisala srpski tim© ATA Images

Srbija će i definitivno imati jednog predstavnika u grupnoj fazi Lige šampiona i to će biti Crvena zvezda.

Ekipa TSC-a nije uspela da priredi iznenađenje i čudo protiv Brage.

Portugalska ekipa i u revanš meču opravdala je svoj kvalitet i status favorita, te slavila sa 4:1.

Braga je pitanje pobednika rešila u prvih 20 minuta meča, pošto je postigla čak četiri gola u pomenutom periodu.

Iako je sa dobrom energijom TSC ušao u meč, brzo je dobio hladan tuš od Portugalaca.

Igrao se deveti minut kada je Pici, iz prvog šuta na meču, postigao pogodak za Bragu.

Četiri minuta kasnije, Bruma je povisio na 0:2, a već u 16. minutu Braga je došla do novog gola.

Tri šuta i isto toliko gola postigli su fudbaleri gostiju, a strelac novog gola bio je Đalo.

U 20. minutu, Al Musrati je sa nekih 20-ak metara šutirao i matirao nemoćnog Simića na golu srpskog tima.

Uspeo je TSC do kraja prvog poluvremena da se upiše na semafor i smanji rezultat.

Rakonjac je u 40. minutu odlično povukao loptu sa sredine terena ka golu rivala, a onda i preciznim i snažnim udarcem postigao gol za 1:4.

U drugom poluvremenu se igralo u znatno slabijem ritmu, što se i očekivalo.

Braga je odrađivala posao, igrala dovoljno dobro da ne dozvoli TSC-u da se dodatno priključi i priredi neizvesniju završnicu.

Braga je izborila plasman u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, gde će se sastati sa boljim iz duela Marselja i Panatinaikosa.

Uprkos eliminaciji u kvalifikacijama u Ligi šampiona, ekipa TSC-a učestvovaće u grupnoj fazi Ligi Evrope.

Pored TSC-a, Evropu će sigurno igrati i Čukarički, a za mesto u Evropi bori se i ekipa Partizana, koja u kvalifikacijama za Ligu konferencija, juri zaostatak za ekipom Sabaha od 2:0.

• 15. avg 2023 • 21:51

21:51

Kraj meča, poraz i eliminacija TSC-a

Završen je meč u Bačkoj Topoli, ekipa Brage je slavila sa 4:1 u revanšu, te tako sa ukupnih 7:1 izbacila TSC iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

• 21:22

61' - Slabiji ritam u nastavku, lob Rakonjca završava preko gola

U zantno slabijem ritmu igra se u drugom poluvremenu, što je i očekivano usled velike prednosti gostiju.

Zanimljiv pokušaj imao je Marko Rakonjac, koji je pokušao da lobuje golmana Brage, ali je lopta otišla preko gola.

• 21:04

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Bačkoj Topoli...

• 20:47

Poluvreme: TSC - Braga 1:4

Nakon prvih 45 minuta, portugalska ekipa ima ubedljivu prednost od 4:1.

U ukupnom rezultatu, Braga vodi sa 6:1, tako da TSC gotovo da nema šanse za plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

• 20:39

40' - GOL! Rakonjac smanjuje na 4:1

Efektan pogodak Marka Rakonjca, koji je uspeo da izbori poziciju za šut, a onda snažno i precizno matirao golmana gostiju.

TSC smanjuje na 4:1.

• 20:20

20' - GOL! Četvrti gol Brage, upisao se i Al Musrati

Snažan udarac fudbalera Brage sa nekih 20-ak metara udaljenosti. Kasnio je blok TSC-a, a golman Simić ponovo je bio nemoćan.

• 20:16

16' - GOL! Braga već vodi 3:0

Mat u tri poteza izvela je Braga. Orta kroz linije odbrane TSC-a za Brumu, ovaj "zavrće" za Đaloa, koji iz prve postavlja nogu i postiže novi gol za Bragu.

Portugalski tim već vodi sa 3:0.

• 20:13

13' - GOL! Bruma donosi Bragi veliku prednost

Dva šuta portugalske ekipe i dva gola u mreži TSC-a.

Ovoga puta strelac je Bruma, nakon tečnog napada gostiju i asistencije Đaloa.

• 20:08

9' - GOL! Braga vodi, Pici strelac

Delovalo je da je TSC sa dobrom energijom otvorio meč, ali je Braga iz prve prilike na meču, došla do gola.

Lopta stiže do Picija u šesnaestercu srpske ekipe, a ovaj brzo reaguje i postiže pogodak.