Partizanov rulet pokazao na crno - penali u ponoć, Humska slavi Jovanovića!

Crno-beli su posle velike tročasovne drame uspeli da eliminišu Sabah iz Azerbejdžana
Partizanov rulet pokazao na crno - penali u ponoć, Humska slavi Jovanovića!© Dusan Milenkovic/ATAImages

Fudbaleri Partizana uspeli su da se plasiraju u plej-of Lige konferencija pošto su u dramatičnom revanš susretu uspeli da stignu do preokreta i posle boljeg izvođenja penala eliminišu azerbejdžanski Sabah.

Slavio je Partizan 2:0 u Humskoj posle 90 minuta igre, ali posle identičnog poraza pre sedam dana, morali su puleni Igora Duljaja da izgaraju i u narednih 30 minuta.

Sve je dobro počelo kada su crno-beli poveli pogotkom Mateusa Saldanja pre isteka prvih pola časa igre. Kada je Bibars Natho majstorijom iz slobodnog udarca "prodao štos" golmanu Sabaha, matiravši ga iz neočekivane pozicije, činilo se da će crno-beli imati sasvim dovoljno vremena da kompletiraju preokret i pre penala.

Imali su još 30 minuta do kraja regularnog dela, potom još toliko u produžecima, ali nikako nisu uspevali da stvore nešto dovoljno dobro što bi moglo da se pretvori u gol. U produžecima je na scenu ponovo morao da stupi golman Aleksandar Jovanović.

Čuvar mreže je bio junak Partizana u Azerbejdžanu, razlog zašto je tada bilo "samo" 0:2, a sada je imao dve odlične odbrane koje su sačuvale njegov tim u igri. Kada je Kristijan Belić u 115. minutu zaradio i drugi žuti karton, Duljajev tim je samo pokušavao da preživi do izvođenja penala.

A tamo, baš kao i pre dve godine protiv Sočija, ponovo je u Humskoj junak bio golman. Pogađali su redom svi - prvih devet šuteva bez greške, od čega pet igrači Partizana. A onda je Jovanović ponovo bio tu za crno-bele. Odbranio je penal Alaskarovu, slavlje je počelo, ali se čula sudijska pištaljka.

Sudija iz Poljske je pokazao da je Jovanović napustio gol-liniju, penal je morao da se ponovi, a golman Partizana je ponovio svoje umeće i ovog puta legitimno odbranio udarac igraču Sabaha čime je odsvirao konačni kraj tročasovne utakmice.

Baš tu negde oko ponoći, slavlje u Humskoj je moglo da počne. Partizan je preživeo i prošao dalje, a u naredne dve sedmice igraće protiv norveškog Nordsjelanda u borbi za još jednu jesen u Ligi konferencije.

• 17. avg 2023 • 23:56

23:56

Gotovo je - Partizan prolazi dalje na penale!

Ponovo šutira Alaskarov penal u petoj seriji, pri vođstvu Partizana 5:4.

Ali ne vredi ništa, Partizan ide dalje! Ponovo je Jovanović uspešan, crno-beli su prošli u plej-of!

• 23:53

Peta serija - ponavlja se penal!

Nepogrešivi igrači Partizana - peti gol iz penala postiže Samed Baždar.

Najveći pritisak je sada na igraču Sabaha, Alaskarovu, a on ne uspeva, brani Jovanović udarac - ali penal će se ponoviti!

Rezultat je 5:4 za Partizan, ali Jovanović je izašao sa linije...

• 23:52

Četvrta serija - 4:4

I četvrti penal postižu igrači Partizana - strelac je Nemanja Antić.

Ali uporni su gosti, pa je gol postigao i Kristijan.

• 23:50

Treća serija -

I treći gol za Partizan u trećoj seriji, sada je strelac Kalulu.

Sledi treći šut za igrače Sabaha, a nepogrešiv je Nurijev.

• 23:49

Druga serija - 2:2

Ponovo vođstvo Partizana, strelac je Nemanja Nikolić!

U drugoj seriji za Sabah šutira Ape i ponovo gol za goste.

• 23:47

Prva serija - 1:1

Partizan prvi šutira - Pavlović postiže gol za 1:0!

Na redu je potom Isajev, a i on trese mrežu.

• 23:41

Gledaćemo penale!

Ništa od golova u produžecima - 2:0 ostaje za Partizan, 2:2 ukupnim rezultatom.

Sada će penali odlučivati o putniku u plej-of Lige konferencije.

• 23:35

115' - Crveni karton za Belića!

Start Belića sa leđa, drugi žuti karton i vezista Partizana izlazi iz igre! Sada će crno-beli morati sa 10 igrača u finišu produžetaka!

• 23:22

Kraj prvog produžetka

Bez promene rezultata, čeka nas još 15 minuta fudbala u Humskoj.

• 23:16

100' - Strašna odbrana Jovanovića!

Najbolja šansa za Sabah i to u produžetku. Opasan udarac sa distance Telura, ali golman Partizana uspeva da odbije loptu.