Liverpulova skupo plaćena pobeda, De Zerbijev Brajton nastavlja da blista

Fudbaleri Liverpula savladali su na svom terenu Bornmut sa 3:1 u utakmici drugog kola Premijer lige
Liverpulova skupo plaćena pobeda, De Zerbijev Brajton nastavlja da blista© George Wood

Navijači na Enfildu su se ponadali da će gledati identičan duel kao i prošle godine (9:0), ali su dobili, odmah po početku meča, hladan tuš.

Već u prvom minutu su gosti zatresli mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Međutim, šta nisu uspeli u prvom, jesu u trećem minutu - Aleksander Arnold je izgubio loptu, a Semenjo je zakucao u mrežu.

Liverpul je pritisnuo, što mu je donelo preokret do poluvremena.

Prvo je Luis Dijaz izjednačio u 28. minutu, pošto se odlično snašao u kaznenom prostoru i postigao lep gol.

U 35. minutu je Soboslaj oboren u kaznenom prostoru, a Salah je uzeo loptu.

Neto je odbranio udarac Egipćaninu, ali se lopta vratila do Salaha, pa je iz drugog pokušaja zatresao mrežu.

Delovalo je u 58. minutu da će se situacija zakuvati na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Mek Alister.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Diogo Žota je postigao gol i postavio konačan rezultat.

U poslednjim minutima meča, Luis Dijaz se požalio na povredu, a i Aleksander Arnold je zabrinuo navijače, pošto se po završetku meča teško kretao.

Ako je neko imao užasan dan, onda su to navijači Fulama.

Prvo su saznali da im miljenik i najbolji igrač odlazi iz kluba, a onda su pretrpeli težak poraz na svom terenu od Brentforda - 3:0.

Visa je doneo gostima prednost u 44. minutu, Mbeumo je u 66. povisio sa bele tačke (nakon što je isključen Rim), a onda i postavio konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi.

Brajton je nastavio sa sjajnim igrama i u novoj sezoni.

Nakon pobede u prvom kolu, ekipa Roberta De Zerbija došla je do nova tri boda, pobedom u gostima nad Vulverhemptonom - 4:1.

Samo jedan gol u prvom delu igre, koji je postigao Mitoma, a onda tri gola za deset minuta u nastavku.

Estupinjan je povisio na startu drugog dela, a zatim je Marč postigao dva gola - u 51. minutu i 55.

Poraz je ublažio Hvang u 61. minutu, a domaćin je završio sa igračem manje, pošto je u poslednjim minutima meča isključen Mateus Nunes.