Ludnica u Atini! AEK u nadoknadi eliminisao Dinamo, Vida presudio "svojima"

Nestvarne scene u Atini, gde je AEK uspeo da eliminiše Dinamo Zagreb iz kvalifikacija za Ligu šampiona, golovima u sudijskoj nadoknadi vremena

Neće se preterati ako se dvomeč AEK-a i Dinamo Zagreba opiše rečima "haos" i "ludnica".

Čak 12 dana nakon planiranog, dve ekipe odigrale su meč u Atini, pošto je prvobitno planirani termin bio odložen zbog tragično nastradalog navijača AEK-a.

Tim iz Atine uspeo je u Zagrebu da slavi nakon preokreta sa 2:1, te je u revanš ušao sa psihološkom i rezultatskom prednošću.

Ipak, nije sve išlo po planu AEK-a u Atini.

Golovima Šutala u nadoknadi prvog poluvremena, a potom i Ljubičića u 65. minutu, ekipa iz Zagreba došla je do povoljnog rezultata, koji ih je vodio nadomak plasmana u Ligu šampiona.

Dinamo je imao stvari u svojim nogama i delovalo je da će uspeti da izbace grčki tim, ali je usledila neverovatna nadoknada drugog poluvremena.

U 92. minutu je Arauho postigao gol za domaće i doneo veliko slavlje na tribinama.

Tada se sticao utisak da će dvomeč otići u produžetke, ali je usledio novi šok za goste.

Deseti minut nadokande doneo je penal za AEK, koji u gol nije pretvorio Garsija.

Srećom po atinski klub, hrvatski fudbaler i nekadašnji član Dinama, a sada defanzivac AEK-a Domagoj Vida, postigao je pogodak na odbitak i tako eliminisao tim iz Zagreba.

AEK se plasirao u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, gde će se sastati sa Antverpom.