Španija je prvak sveta u fudbalu - Engleskinje ostale bez novog trofeja

Po prvi put su fudbalerke Španije uspele da se popnu na krov sveta, nakon konačnog trijumfa na Mundijalu u Australiji i Novom Zelandu

Ženska fudbalska reprezentacija Španije osvojila je Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Sidneju pobedila selekciju Engleske rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigla je Olga Karmona u 29. minutu. Španija je mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali Dženifer Hermozo nije iskoristila jedanaesterac u 69. minutu.

Ženske fudbalske reprezentacije Engleske i Španije su po prvi put u istoriji igrale u finalu Mundijala. Fudbalerke Španije su napravile veliki uspeh, pošto su po prvi put u istoriji ove zemlje osvojile svetsku titulu.

Engleska je aktuelni evropski šampion, posle trofeja osvojenog prošle godine, ali sada nisu uspele da objedine dva velika trofeja.

Treće mesto osvojila je selekcija Švedske, koja je u subotu pobedila Australiju rezultatom 2:0.