Srpski teniser Novak Đoković, osvojio je masters u Sinsinatiju, pošto je u maratonskom finalu nadigrao Španca Karlosa Alkaraza sa 2-1 u setovima (5:7, 7:6, 7:6)
Nije kraj dok Novak ne kaže! Nestvarni Đoković se "osvetio" Alkarazu za titulu u SinsinatijuGetty © Matthew Stockman

Malo je reči poznatih čovečanstvu koje mogu opisati finale kakvo su odigrali Novak Đoković i Karlos Alkaraz u Sinsinatiju.

Poput gladijatorskih borbi ili kakvog maratona, dvojica tenisera igrali su do poslednjih atoma snage, do poslednjih kapi znoja.

Novak Đoković priredio je nestvaran preokret i savladao Alkaraza nakon tri sata i 50 minuta atomskog tenisa.

Svaki gem, ma i svaki poen, bio je nepredvidiv, poseban i predstavljao je nešto najbolje što tenis ima da ponudi kako sada, tako i u svojoj istoriji.

Nerealni preokreti, poeni i gemovi koji su trajali više minuta ili više desetina minuta, obeležili su ovaj susret.

Delovalo je da će Alkaraz doći do pobede, ali je onda usledilo Novakovo "dizanje iz mrtvih".

Potom se sticao utisak da je Srbin napokon slomio otpor rivala, samo da bi se drama dodatno produžila.

U jednom trenutku u samom finišu odlučujućeg seta, Srbin je propustio četiri meč lopte, a potom i četiri brejk šanse koje bi mu pomogle da lakše dođe do pobede.

Međutim, na najteži (možda i najslađi) način, Novak je izašao iz ovog dvoboja kao šampion.

Prvi set Đoković je izgubio sa 7:5, da bi naredna dva dobio pošto je bio bolji u dva taj-brejka.

Oko 1300 mečeva u karijeri odigrao je srpski teniser, ali malo njih dostizali su ovaj nivo tenisa, ovu borbu i ovakav rasplet.

Posle višegodišnje pauze, Đoković se trijumfalno vratio na tlo SAD i ponovo podigao pehar mastersa u Sinsinatiju, prvi put od 2018. godine.

Ovo je bio 17. put u karijeri da je Novak dobio meč u kojem je protivnik imao meč loptu.

Verovatno najbolji u istoriji ovog sporta, priredio je i svojevrsnu "osvetu" Alkarazu, za poraz u finalu Vimbldona ove godine.

Đoković je došao i do izjednačenja u međusobnim susretima (2:2), ali pre svega do 95 titule u karijeri, 39. na masters turnirima.

Uz sve uspehe i rekorde, mora se pomenuti i to da je srpski teniser prestigao Rafaela Nadala i Ivana Lendla po broju pobeda na ATP turu.

• 21. avg 2023 • 02:32

02:32

Gotovo je! Novak je savladao Karlosa i osvojio masters u Sinsinatiju

Završeno je ovo vanzemaljsko finale koje su odigrali Novak i Karlos.

Srpski teniser osvojio je treći set nakon taj-brejka (7:4) i tako sa 2-1 savladao Španca.

• 02:22

Novi taj-brejk, ovaj će rešiti pobednika

Đoković je odoleo pritisku i izborio novi taj-brejk.

Ovaj će rešiti osvajača mastersa u Sinsinatiju.

• 02:16

Španac vodi sa 6:5, Đoković servira za opstanak

Četiri spasene brejk lopte imao je Karlos Alkaraz u 11. gemu trećeg seta.

Đoković nastavlja da propušta velike šanse, pa će u narednom gemu servirati kako bi opstao u meču.

• 02:06

Alkaraz vraća brejk, 5:5

Neverovatan gem odigrala su dvojica neverovatnih tenisera.

Svega je bilo u 10. gemu trećeg seta, ali ni četvrtu meč loptu Novak Đoković nije iskoristio.

Alkaraz vraća brejk i dolazi do izjednačenja - 5:5.

• 01:51

Đoković ne koristi meč lopte, sada će servirati za pobedu

Dve meč lopte spasao je Karlos Alkaraz i to na neverovatan način.

Ipak, Novak u narednom gemu servira za pobedu.

• 01:45

Đoković na korak od pobede, Alkaraz servira za opstanak

Kik servis nakon tri sata tenisa, iznenadio je Alkaraza, koji gubi u trećem setu sa 5:3 i moraće da servira za opstanak u meču.

Novak je na korak od pobede.

• 01:40

Evo brejka! Novak vodi 4:3

Koristi sedmu brejk loptu Đoković u trećem setu, a petu u najdužem i najuzbudljivijem gemu na meču.

Srpski teniser vodi sa 4:3 i krupnim koracima korača ka pobedi i tituli.