Partizan deklasiran u Danskoj, Nordsjeland ispratio crno-bele "petardom"

Fudbaleri Partizana ubedljivo su poraženi od Nordsjelanda sa 5:0 u prvom meču plej-of faze kvalifikacija za Ligu konferencija

Jedan od najubedljivijih poraza u evropskim takmičenjima u istoriji kluba, Partizan je doživeo na gostovanju kod Nordsjelanda.

Danski tim postigao je čak pet golova i u velikoj meri praktično rešio dvomeč sa srpskim timom.

Znalo se da crno-beli neće imati lak posao protiv ambicioznog rivala, ali teško da se mogao zamisliti ovakav "potop".

Već u 11. minutu domaći tim došao je do vođstva i to na kakav način.

Frese je pokupio jednu odbijenu loptu i sa nekih 20-ak metara poslao pravi "projektil" u gol srpskog tima.

Minimalnu prednost domaći tim imao je do 42. minuta, ali je onda usledio kiks odbrane Partizana.

Antić je igrao rukom u svom šesnaestercu, a izraelski arbitar pokazao je na belu tačku.

Precizan iz penala bio je Ingvartsen, te je tako Nordsjeland na pauzu za poluvreme otišao sa prednošću od 2:0.

"Parni valjak" uspeo je malo da se trgne u pauzi i da izađe sa više energije, ali je takvo stanje na terenu potrajalo dosta kratko.

U 68. minutu dosuđen je novi penal za Dance, ovoga puta nakon igranja rukom Šćekića.

Ponovo je Ingvartsen preuzeo odgovornost izvođenja penala i ponovo je bio precizan.

Partizan je potpuno poklekao od tog momenta, što je Nordsjeland znao da iskoristi i kazni.

Ređale su se prilike domaćih i to veoma izgledne.

Nekoliko puta pogodili su stativu fudbaleri danskog tima, a do kraja meča postigli su još dva gola.

Igrao se 73. minut kada je Viladsen krunisao tečan napad domaćih, a konačnih 5:0 postavljeno je u 88. minutu, kada je Ilić nespretno intervenisao i postigao autogol.

Partizan ima nemoguću misiju, a to je da u revanšu u Beogradu juri zaostatak od pet golova.

Taj meč na programu je 31. avgusta na stadionu u Humskoj.

24. avg 2023 • 20:23

Kraj meča: Nordsjeland - Partizan 5:0

Završen je prvi meč plej-of faze kvalifikacija za Ligu konferencije. Nordsjeland je ubedljivo savladao Partizan sa 5:0.

90' +3' - Poništen gol Dancima

Postižu novi pogodak igrači Nordsjelanda, ali je on poništen zbog igranja rukom u finišu akcije...

87' - GOL! 5:0 za Nordsjeland

Evo i petog gola domaćih, Hansen je ubacio loptu u šesnaesterac srpske ekipe, a tamo Ilić loše reaguje i postiže autogol.

83' - Dva puta Nordsjeland pogađa stativu

Neverovatna opsada gola Partizana od strane domaćih. Prvo je Osman izbio sam pred Jovanovića i pogodio stativu, a onda je i Madsen pogodio okvir gola u narednom napadu.

73' - GOL! Novi gol za domaće, Nordsjeland vodi 4:0

Vilandsen postiže četvrti gol za danski tim. Lepa akcija domaćih, asistencija petom i rutinska završnica.

Partizan pred pravim debaklom.

68' - GOL! Nordsjeland vodi sa 3:0

Ponovo je siguran iz penala bio Ingvartsen.

Danski tim vodi protiv Partizana sa 3:0.

66' - Novi penal za Dance!

Nakon protesta domaćih igrača, reagovao je izraelski arbitar i dosudio penal za Nordsjeland.

Aleksandar Šćekić igrao je rukom u svom šesnaestercu.

63' - Velike šanse na obe strane

Prvo je Partizan mogao do gola nakon prekida, pošto je posle gužve kod kornera, šutirao Marković.

Samo 30 sekundi kasnije, veliku priliku propustio je i Nordsjeland, preko Diomandea, čiji je udarac iz peterca odbranio golman Jovanović.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Nordsjeland - Partizan 2:0

Na pauzu, danski tim odnosi dva gola prednosti.

Pored dva postignuta gola, domaćin je imao još dve kolosalne šanse za pogodak.

44' - GOL! Nordsjeland vodi sa 2:0

Precizan sa bele tačke bio je Ingvartsen, pa Danci vode sa 2:0.

43' - Penal za Nordsjeland

Pogodila je lopta Antića u ruku u šesnaestercu Partizana, a izraelski sudija pokazao je na belu tačku.

40' - Stativa i neverovatan promašaj domaćina

Dosta sreće imali su crno-beli, pošto je domaćin propustio dve kolosalne prilike.

Prvo je pogodio stativu Osman, da bi u nastavku jedan fudbaler prebacio gotovo prazan gol.

16' - Veliki promašaj Nordsjelanda

Ogromnu šansu domaći tim ne koristi da poveća prednost, pošto neometani Nigren sa gotovo tri metra udaljenosti, prebacuje gol srpskog tima.

11' - GOL! Golčina domaćina

Spektakularan pogodak Fresea, koji se namestio i veoma jako i precizno šutirao sa distance.

Golman Partizana bio je nemoćan, pa Danci vode sa 1:0.

10' - Partizan prvi preti

Natho je uputio prvi udarac u okvir gola, ali lako hvata golman domaćih.

1' - Počeo je meč

Počelo je prvo poluvreme meča u Danskoj...

Sudijska trojka iz Izraela

Glavni arbitar meča je Izraelac Jigal Frid, a pomoćnici će mu biti sunarodnici Barbiro i Jakobov.

Poznati su sastavi timova:

Igor Duljaj nije priređivao nikakva iznenađenja u startnoj postavi srpskog tima.

Nema Kristijana Belića koji je suspendovan, ali je ostatak ekipe upravo onaj koji se očekivao i bio prognoziran.

Što se tiče Nordsjenalda, oni će biti oslabljeni protiv Partizana, jer su nedavno francuskom Lionu prodali jednog od najboljih igrača.

U pitanju je devetnaestogodišnjeg Ernesto Nuama, koji je ove sezone na četiri utakmice postigao pet golova za danski tim.

Fudbalera Gane u napadu menja Bendžamin Nigren, perspektivni Šveđanin koji beleži dobre nastupe u Superligi Danske.

Dobro se poznaju srpski i danski tim

Partizan i Nordsjeland igrali su nedavno, tačnije 2018. godine, a tada su crno-beli u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope bili bolji ukupnim rezultatom 5:3.

Trener Nordsjelanda očekuje težak zadatak za njegov tim

"Imaćemo težak zadatak, ali verujem da smo dovoljno vešti da budemo bolji u dva meča, daćemo sve od sebe. Nadam se da ćemo pred domaćim navijačima da napravimo dobar rezultat uoči revanša u Beogradu", rekao je Hof Torup za zvanični sajt kluba.

On je istakao da poštuje ekipu Partizana.

"Verujemo da možemo da napravimo dobar rezultat u revanšu u Beogradu. Partizan možemo da uporedimo sa FCSB. Igraju na isti način i imaju isti stil, ali su jedan nivo bolji od rumunskog kluba. Naša prednost bi mogla da bude iskustvo koje smo stekli na prethodne dve utakmice, kao i individualni kvaliteti nekih igrača, koji mogu da odluče meč", dodao je trener Nordsjelanda.

Duljaj jasan po pitanju očekivanja

"Sve osim poraza za nas bi bio dobar rezultat. Imamo naše ambicije, videli ste da smo prošli Sabah, ali nas sada očekuje ozbiljniji tim. Oni jesu mladi, ali moramo da imamo u vidu kakav su transfer napravili. To je njihov sistem, mnogo mladih igrača koji su brzi, okretni, agresivni. Biće nam izuzetno teško, imaju dve utakmice, posle kojih se računa zbir datih i primljenih golova", istakao je trener Partizana Igor Duljaj.

Put do plej-of faze

Srpski tim se uz dosta muke plasirao u poslednju fazu kvalifikacija.

Partizan je u dvomeču uspeo da eliminiše azerbejdžanski Sabah.

U prvom meču je "parni valjak" bio poražen sa 2:0, da bi potom u Beogradu uspeo da nadoknadi tu razliku i slavi nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Što se tiče Nordsjelanda, danski tim je u prošloj rundi eliminisao rumunski FCSB sa ukupnim rezultatom 2:0.