Čukarički lako izgubio od Olimpijakosa, ali poboljšao utisak u finišu

Finalista Kupa Srbije iz prošle sezone nije uspeo da napravi senzaciju u Pireju i izbegne poraz

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su večeras u Atini od ekipe Olimpijakosa rezultatom 3:1 (3:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Dva gola za Olimpijakos postigao je Ajub El Kabi u trećem i 40. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Konstantinos Fortunis u 16. Jedini gol za Čukarički postigao je Igor Miladinović u trećem minutu sudijske nadoknade.

Revanš meč biće odigran 31. avgusta u Leskovcu.

Olimpijakos je ofanzivno ušao u meč, a domaći su poveli već u trećem minutu golom El Kabija. Samo dva minuta kasnije domaći su postigli gol preko Jorgosa Masurasa, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Domaći su nastavili sa napadima, a u 15. minutu u listu strelaca se upisao Fortunis. Olimpijakos je do 30. minuta imao još dve velike šanse, ali nije bilo promene rezultata. Luka Subotić je mogao da smanji prednost domaćeg tima u 35. minutu, ali je dobro intervenisao golman domaćeg tima. Na loptu je natrčao Nemanja Tošić, koji je šutirao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Olimpijakos je postigao još jedan gol preko El Kabija u 40. minutu.

Domaći su krenuli ofanzivno i u nastavku utakmice, a Olimpijakosu je poništen pogodak i u 50. minutu, pošto je Medi Kamara napravio prekršaj u napadu. Domaći tim je do kraja utakmice propustio još nekoliko prilika da uveća vođstvo. Čukarički je imao nekoliko šansi, a gosti su jedini gol postigli preko Miladinovića u 93. minutu.

Revanš meč biće odigran 31. avgusta u Leskovu na stadionu "Dubočica".

24. avg 2023 • 22:58

Kraj utakmice!

Uspeo je Čukarički na kraju da postigne utešan pogodak i poboljša ukupan utisak, ali Olimpijakos je jednostavno kvalitetniji tim i to se u Pireju dobro videlo.

90+3' - Gol za Čukarički, 3:1!

Iznenada Čukarički stiže do utešnog pogotka, Miladinović je strelac posle centaršuta sa desne strane!

68' - Daleko mirniji tempo

Nema mnogo dešavanja u drugom poluvremenu. Olimpijakos je "spustio loptu", smirili su igru i kontrolišu dešavanja na terenu.

Nastavljena je utakmica

Počelo je drug0 poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 3:0

Jednostavno je kvalitet Olimpijakosa daleko veći i Čukarički će u drugom delu igre imati jako težak zadatak.

44' - Najbolja šansa za Čukarički

Najbolja šansa Čukaričkog, probio je po desnoj strani Nikola Stanković, uspeo je da se oslobi čuvara, šutirao je odlično, ali malo pored stative gola Olimpijakosa!

Prvi put su domaći ovako strahovali večeras.

37' - Gol, Olimpijakos vodi 3:0

Ponovo je El Kabi strelac, lepo je pogodio dalji ugao gola Čukaričkog i po drugi put, potpuno usamljen na šest metara, uspeo da postigne gol.

30' - Potpuna dominacija Olimpijakosa

Grci su očigledni kvalitetniji i to pokazuju. Imali su još šansi pored dva gola, a odnos u posedu lopte je 70:30 u korist crveno-belih.

16' - I evo tog gola, 2:0 za Olimpijakos

Konstantinos Fortunis je strelac posle ubacivanja iz drugog plana, a potom sa ivice šesnaesterca gol postiže kapiten Olimpijakosa.

6' - Umalo 2:0 u Pireju...

Dobro postavljena ofsajd zamka odbrane Čukaričkog. Domaći su postigli gol, ali je on odmah i poništen.

3' - Gol, Olimpijakos vodi 1:0!

Loš početak za Čukarički u Pireju, El Kabi je strelac. Masuras je bio na udarcu, taj pokušaj je odbranjen, ali potom Marokanac trese mrežu.