Francuzi eliminisani! Letonija priredila veliko iznenađenje

Košarkaška reprezentacija Francuske, ostala je bez šansi za plasman u narednu fazu Svetskog prvenstva, pošto je poražena u drugom kolu od selekcije Letonije sa 88:86

Pravi šok doživeli su "trikolori" na ovogodišnjem izdanju Mundobasketa.

Nakon samo dva kola, Francuska je upisala dva poraza i tako ostala bez teoretskih šansi za plasman u narednu rundu takmičenja.

U veoma uzbudljivom meču, Letonija je priredila ogromno iznenađenje i iz daljeg toka eliminisala jednog od glavnih favorita za medalju.

Napadački raspoloženo je Francuska ušla u meč, što govori i podatak da su ubacili 33 poena u prvih 10 minuta susreta.

Sedam poena vodila je Francuska nakon prve četvrtine, da bi na poluvreme otišli sa četiri razlike.

Treća četvrtina protekla je potpuno u znaku ekipe koju sa klupe predvodi Vensan Kole, pošto su Francuzi taj period dobili sa 21:13 i tako stekli osetnu, dvocifrenu prednost.

Ipak, Letonija se nijednog trenutka nije predavala, već je uspela na sve načine da izbaci protivnika iz zone komfora.

Neverovatan preokret usledio je u poslednjoj četvrtini, koju je Letonija dobila sa 26:12, čime je prvo uhvatila potpuni priključak, a potom i potpuno preokrenula na svoju stranu.

Francuska se nije dobra snašla u završnici, pošto je i promašila trojku za pobedu u poslednjoj sekundi.

Žagars je predvodio strelce pobedničke ekipe sa 22 poena, Šmits je ubacio 20, a Bertans 15.

Kod Francuza istakli su se Furnije sa 27, Jabusele sa 18 i Batum sa 13 poena.

Kako su ostvarili dva poraza u isto toliko utakmica, Francuzi ostaju bez šansi za plasman u narednu fazu, pa će se u preostalim utakmicama boriti za plasman od 17. do 32. mesta.