"Keramika" videla meč sezone, Barsa srušila Viljareal nakon dva preokreta

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju ekipu Viljareala sa 4:3 u meču trećeg kola La Lige
"Keramika" videla meč sezone, Barsa srušila Viljareal nakon dva preokretaGetty © Alex Caparros

Meč dosadašnjeg dela sezone, bar u španskom prvenstvu, viđen je na stadionu "La Keramika" u Viljarealu.

Domaća ekipa imala je istorijsku šansu da tek drugi put u poslednjih 20 i više godina, savlada ekipu Barselone.

Ipak, Viljareal je ispustio tu priliku, tačnije Barsa je uspela da preokretom dođe do pobede.

Počelo je dobro po katalonce, koji su iz prva dva šuta postigli dva gola.

Gavi je načeo mrežu domaćih u 12. minutu, da bi samo tri minuta kasnije De Jong povisio na 0:2.

Nisu se predavali fudbaleri koje sa klupe predvodi Kike Setijen, pa su tako do kraja prvog poluvremena stigli do izjednačenja.

Prvo je Fojt pogodio u 26. minutu, da bi Serlot u 40. poravnao na 2:2.

Dobra igra Viljareala nastavljena je i početkom drugog poluvremena, kada je Baena lepo otvorio stopalo i matirao Ter Štegena za potpuni preokret i prednost svoje ekipe od 3:2.

Usledila je veoma zanimljiva i uzbudljiva završnica, koja je protekla u znaku Barselone.

Feran Tores je u 68. minutu doneo izjednačenje gostima od 3:3, da bi samo tri minuta kasnije, Levandovski kompletirao novi preokret, ovog puta u režiji Barselone.

Uprkos brojnim šansama na obe strane, do kraja meča se rezutlat nije menjao.