Partizan ponovo na pobedničkom koloseku, protiv Javora zaboravio na debakl

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Javora sa 3:1 (1:0) u meču petog kola Superlige Srbije

Tim Igora Duljaja tako je uspeo da smetne sa uma poraz od Nordsjelanda od 5:0 od pre nekoliko dana u Danskoj u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Crno-beli su do pobede došli golovima Meniga, Stojkovića i Saldanje.

Holandski napadač je u 22. minutu pogodio na asistenciju Belića, pošto je preciznim udarcem matirao golmana Javora Manojlovića.

Partizan je minimalnu prednost odneo na pauzu za poluvreme.

Početak drugog dela meča doneo je evrogol gostiju.

Dolmagić je u 49. minutu povukao loptu sa svoje polovine, sve do poslednje trećine terena.

Odatle je, sa nekih 20-ak metara, uputio neodbranjiv udarac i tako doneo izjednačenje gostujućem timu.

Ipak, samo osam minuta kasnije, Natho se domogao lopte na protivničkog polovini, odlično uposlio Stojkovića, koji je postigao svoj prvenac u dresu Partizana, koji je od 57. minuta ponovo vodio.

Tačku na ovaj meč i pobedu Partizana potvrdio je Saldanja u 69. minutu.

Belić je ponovo bio asistent, ovoga puta ka Brazilcu, koji je odlično zaobišao golmana gostiju i bez većih problema poslao loptu u mrežu Javora.

Nakon četiri odigrane utakmice u domaćem prvenstvu, Partizan ima učinak od tri pobede i jednog remija.

Što se tiče Javora, tim iz Ivanjice upisao je drugi poraz u pet utakmica, a imaju i jedan trijumf i dva remija.

U ostalim mečevima Superlige Srbije odigranim u nedelju, Novi Pazar je savladao Železničar iz Pančeva sa 1:0, Čukarički i Radnik odigrali su nerešeno bez golova, dok je Napredak u Subotici savladao Spartak sa 3:1.